Mollers

Lietuvoje gyvenantys užsieniečiai jau vakcinuojami nuo COVID-19 ligos

Nuo antradienio užsienio valstybių piliečiai skiepijami nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos).

Pagal nustatytą tvarką mūsų Lietuvoje gali pasiskiepyti užsienyje gyvenę Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie atvyksta čia gyventi ilgiau kaip 183 dienas per metus. Taip pat vakcinacija yra užtikrinama Europos Sąjungos (ES) valstybių narių ir Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybių narių piliečiams ir jų šeimos nariams, atvykusiems gyventi į Lietuvą ilgiau kaip 3 mėnesiams per pusę metų ir įgijusiems teisę gyventi mūsų šalyje.

Skiepijami ir užsienio valstybių piliečiai bei asmenys be pilietybės, kuriems yra išduotas dokumentas, suteikiantis teisę gyventi Lietuvoje, atvykę čia gyventi.

Svarbu paminėti, kad užsienyje pirmąja doze pasiskiepijęs tikslinei grupei priklausantis asmuo Lietuvoje tos pačios vakcinos antrąja doze bus skiepijamas nepriklausomai nuo to, kuri prioritetinė grupė šiuo metu yra vakcinuojama. Tokie asmenys turėtų kreiptis į skiepijančią sveikatos priežiūros įstaigą (https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina/vakcinacijos-tvarka), kurioje nori pasiskiepyti, ir pateikti jai dokumentus, patvirtinančius pirmos vakcinos dozės gavimą.

Užsieniečių vakcinavimo tvarką reglamentuojantį teisės aktą rasite ČIA.

 

TAIP PAT SKAITYKITE