Mollers

Lietuvoje gripas nusinešė jau devynias gyvybes

Šią savaitę nuo gripo mirus dviem vyresnio amžiaus žmonėms, šios ligos aukų skaičius Lietuvoje šį ligos sezoną išaugo iki devynių, pranešė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).

ULAC duomenimis, pirmadienį mirė 75 metų Kupiškio gyventojas, kuris susirgo sausio 5 dieną, o sausio 6-ąją buvo paguldytas į ligoninę.

Pirmadienį nuo gripo mirė ir 60 metų vilnietė. Ji ligoninėje dėl kitų ligų buvo gydoma nuo sausio 3-osios.

Laboratorijoje patvirtinta, kad abu ligoniai buvo užsikrėtę gripo A (H1N1) virusu, pernai sukėlusiu pandemiją. Būtent šiuo virusu buvo užsikrėtę dauguma iš gyventojų, šį ligos sezoną mirusių nuo gripo.

Pirmasis mirties nuo gripo atvejis šį sezoną Lietuvoje užregistruotas paskutinę praėjusių metų dieną – mirė 27 metų vyras. Jis buvo paguldytas į ligoninę ne dėl gripo, o dėl kitų lėtinių ligų.

Praėjusios savaitės duomenimis, sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje smarkiai išaugo ir priartėjo prie epideminio lygio. Sergamumo rodiklis siekia 96,5 atvejo iš 10 tūkst. gyventojų.

Gripo epidemiją jau yra paskelbusios aštuonios savivaldybės.

Gripo epidemija skelbiama, kai gripo ir ŪVKTI atvejų skaičius per savaitę pasiekia 100 atvejų iš 10 tūkst. gyventojų, o gripas sudaro apie 30 proc. susirgimų.

Kai kurios savivaldybės epidemiją skelbia nelaukdamos, kol gripas sudarys trečdalį susirgimų, bet atsižvelgia visuomenės sveikatos specialistų rekomendacijas ir į kitus rodiklius, pavyzdžiui, kokiu tempu auga sergamumas.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE