Nobel biocare

Lietuva keičia paveiktų šalių sąrašo sudarymo metodiką

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad keičiasi paveiktų šalių sąrašo sudarymo tvarka. Nuo šiol paveiktomis bus laikomos ir į sąrašą įtraukiamos tos šalys, kurių 14 dienų sergamumo koronavirusu (COVID-19) rodiklis yra daugiau nei 10 proc. didesnis negu Lietuvos, o vertinant trečiąsias šalis bus įtraukiami papildomi kriterijai.

Įsakymą dėl naujos sąrašo sudarymo tvarkos pasirašė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Šis įsakymas įsigalioja nuo pirmadienio, spalio 12 d.

Ši naujovė priimta įvertinus tai, kad prastėjant epidemiologinei situacijai Lietuvoje, tikslinga į paveiktų šalių sąrašą įtraukti tik tas šalis, kuriose užsikrėtimo koronavirusu (COVID-19) rizika yra didesnė nei Lietuvoje.

Lietuvai sudarant paveiktų šalių sąrašą, trečiosios šalys bus vertinamos atskirai. Joms taikomi papildomi kriterijai: testavimo apimčių rodiklis, teigiamų testų rezultatų procentas, informacijos prieinamumas, hospitalizacijos rodiklis ir įvežtinių atvejų iš konkrečios šalies į Lietuvą skaičius.

Lietuvos sergamumo rodiklis penktadienio, spalio 9 d. duomenimis, siekia 55,7 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Iki šiol Lietuva paveiktomis laikė tas šalis, kuriose per paskutines 14 dienų sergamumas COVID-19 liga viršijo 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų. Būtent šio kriterijaus buvo atsisakyta.

Ministro įsakymą rasite ČIA.

SAM Spaudos tarnyba

 

TAIP PAT SKAITYKITE