REXSAN

Lenkiškose dešrose – pavojinga druska

Lenkiškus mėsos produktus pamėgę Lietuvos gyventojai turi būti atsargesni: kaimyninėje šalyje į juos įsigudrinta dėti valgyti netinkamos druskos.

Lenkijos gyventojus sukrėtė žinia, jog aferistų grupuotė iš Poznanės mėsos perdirbimo fabrikams tiekė sveikatai kenksmingą pramoninę druską.

Sukčius areštavo Centrinio tyrimų biuro (CTB) agentai. Jie patvirtino, kad valgyti netinkamos druskos pateko į gaminius.

Poznanės prokuratūra neatskleidė, kokios mėsos perdirbimo įmonės pirko pigesnės druskos ir neištyrusios jos kokybės dėjo į maisto produktus.

Prokuratūros atstovė Magdalena Mazur-Prus tiktai paskelbė, kad CTB suėmė penkis asmenis, įmonėms tiekusius chemijos ir energetikos pramonėje naudoti skirtą druską.

Aferistai ją pirkdavo iš trijų įmonių, nuplėšdavo įspėjimus, kad ji negali būti skirta maistui gaminti, perpildavo į kitokias pakuotes ir parduodavo mėsininkams.

Sukčiai už toną pramoninės druskos mokėdavo po 140, o perparduodavo po 440 zlotų (atitinkamai – 116 ir 365 litus). Gamintojai noriai tokią druską pirko, nes ji pigesnė negu siūloma kitų tiekėjų. Spėjama, jog pramoninė druska buvo tiekiama ne vien mėsos perdirbėjams.

Ekspertai teigia, kad pramoninė druska sukelia vėžį, kitas sunkias ligas. Jos kenksmingumu žiemą gali įsitikinti kiekvienas: gatvėse barstoma druska sukelia mašinų koroziją, gadina avalynę ir žudo medžius.

Eldoradas Butrimas
„Lietuvos rytas“

TAIP PAT SKAITYKITE