Gudručio vaistinė

Laikinai sustabdyta kiaulių skerdimo įmonės veikla Kauno rajone

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl grubių mėsos tvarkymo reikalavimų pažeidimų laikinai sustabdyta UAB „Vamėsa” (Eigirgalos k., Domeikavos sen., Kauno raj.) kiaulių skerdimo ir mėsos išpjaustymo veikla. Sprendimas priimtas po to, kai Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai š. m. liepos 22 d. atliko neplaninį patikrinimą.

Patikrinimo metu įmonės šaldytuvuose buvo rasta išpjaustymui skirtos kiaulienos (kilmės šalis Lenkija) su aiškiais mėsos gedimo požymiais (glitus paviršius, pašalinis kvapas, pakitusi mėsos riebalų audinių spalva). Taip pat nustatyti higienos, ženklinimo, mėsos tvarkymo ir laikymo sąlygų pažeidimai.

Patikrinimo metu nustatyta, kad šaldyta fasuota kiaulienos mentė (kilmės šalis Belgija) buvo laikoma (minus) – 60 C temperatūroje, tuo grubiai pažeidžiant šaldytos mėsos laikymo sąlygas (turi būti minus 18 C). Pagal mėsos ženklinimą neužtikrintas jos atsekamumas. Mėsos išpjaustymas įmonėje buvo vykdomas nesilaikant higienos reikalavimų, nešvarios patalpos ir įrenginiai, ne visi darbuotojai buvo aprūpinti tinkama darbine apranga. Be to, mėsos išpjaustymo patalpose buvo per aukšta temperatūra – +150 C, kai pagal galiojančius reikalavimus turi būti ne aukštesnė kaip +120 C.
Dėl nustatytų pažeidimų Kauno valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudė tiekti į rinką 2 934 kg nesaugios (sugedusios) atšaldytos kiaulienos ir 170 kg fasuotos šaldytos kiaulienos mentės. Nesaugią mėsą nurodyta nedelsiant utilizuoti šalutinių gyvūninių produktų perdirbimo įmonėje UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija”.
UAB „Vamėsa” nurodyta imtis visų priemonių, kad būtų užtikrintas mėsos išpjaustymo bei laikymo sąlygų atitikimas teisės aktų reikalavimams, sugriežtintos savikontrolės programos. Įmonė įpareigota atlikti gamybos patalpų valymą ir dezinfekciją. Atsakingiems darbuotojams skirtos baudos.


Maisto ir vet. tarnyba

TAIP PAT SKAITYKITE