Venoruton spray purškalas kojoms

Kodėl įmonei naudinga rūpintis darbuotojų sveikatos stiprinimu?

Šiuolaikiniame mechanizuotame bei informacinių-komunikacinių technologijų pasaulyje nugaros skausmai tampa vis dažnesni ir sunkiau pasiduoda gydymui. Naujųjų laikų epidemija vadinamas judėjimo trūkumas labiausiai kankina dirbančius sėdimą darbą ir kasdien praleidžiančius ilgas valandas prie kompiuterio. Ilgai sėdint statiškoje padėtyje, mūsų kūno raumenys įsitempia, nedarant pertraukų įtempti raumenys neatsipalaiduoja, atsiranda skausmas ir uždegimai.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistai kartu su VšĮ „Sveiko stuburo mokykla“ parengė mokymus, dirbantiems kompiuterizuotose darbo vietose, skirtus nuovargio prevencijai ir darbingumui gerinti. Nemažai įmonių darbuotojų jau dalyvavo mokymuose „Mankšta darbo vietoje“ ir sėkmingai mankštinasi savarankiškai. Visuomenės sveikatos specialistai kviečia dar daugiau darbdavių rūpintis savo darbuotojų sveikata ir suteikti darbuotojams sąlygas padidinti fizinį aktyvumą.
Žmogaus kaulų-raumenų sistema nėra pritaikyta darbui ilgalaikėje statinėje sėdimoje ar stovimoje padėtyje. Dirbantiems dažnai pasitaiko galvos, kaklo, kaklo-pečių ir juosmens skausmai. Tyrimais yra nustatyta, kad įvairūs kaklo-pečių ir rankų nusiskundimai (skausmas, tirpimas, šalimas, sutrikę jutimai ir kt.) tiesiogiai priklauso nuo darbo valandų skaičiaus ir kūno statinės padėties. Darbo dienos eigoje būtina sąmoningai kas valandą daryti 5-10 minučių pertraukėles. Kineziterapeutai rekomenduoja pertraukų metu atlikti specialius pratimus, kurie mažina raumenų įtampą.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojami mokymai „Mankšta darbo vietoje“ skirti įmonių/įstaigų darbuotojams. Kineziterapeutė atvyksta tiesiai į Jūsų įstaigą. Mokymų metu pristatoma ir apmokoma, kaip atlikti taisyklingai mankštą, kurią rekomenduojama atlikti biure tiesiog savo darbo vietoje mažų pertraukėlių metu.

Kodėl svarbu rūpintis darbuotojų sveikata?

Šie pratimai padeda darbuotojams išvengti nugaros skausmo ir gerai jaustis iki pat darbo dienos pabaigos.

Mankšta gerina darbo atmosferą, nes tinkami judesiai padeda atpalaiduoti smegenis nuo protinio darbo ir pakelia nuotaiką.

Didėja darbuotojų motyvacija.

Sumažėja nedarbingumo lygis ir darbuotojų kaita.


Vilniaus visuomenės sveikatos biuras susidomėjusius įmonių/įstaigų atstovus skatina bendradarbiauti išsaugant ir stiprinant darbuotojų sveikatą.


Organizatoriai: Vilniaus visuomenės sveikatos biuras ir VŠĮ „Sveiko stuburo mokykla“.


Jeigu susidomėjote, susisiekite su projekto koordinatore visuomenės sveikatos stiprinimo specialiste Kristina Mockuviene, kristina.mockuviene@vvsb.lt, tel. (8 5) 271 1244.

Aušra Jančiulytė
Viešųjų ryšių specialistė
Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
86 11 55949
ausra.janciulyte@vvsb.lt

TAIP PAT SKAITYKITE