Mollers

Klaipėdos vaikų raidos sutrikimų centre – įkurtuvės

Raidos sutrikimų turinčius vaikus auginantys tėvai specialistų pagalbos nuo šiol sulauks gerokai atsinaujinusiame kabinete.

Klaipėdos vaikų ligoninės konsultacinės poliklinikos Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos centras po kapitalinio remonto primena jaukų mažiesiems skirtą žaidimų kampelį.

Čia įrengti jaukūs specialistų kabinetai, atnaujinti baldai. Prieš 14 metų įkurtas centras tik dabar sulaukė kapitalinio remonto.

Šis centras skirtas šeimoms, auginančioms vaikus, kurie turi įvairių raidos sutrikimų – nuo lengvų judėjimo iki įgimtų genetinių sindromų. Būna ir mišrių raidos sutrikimų.

Kaip pastebi gydytoja koordinatorė Galina Sipatrova, pastaruoju metu daugėja su sunkiais bei mišriais raidos sutrikimais gimstančių vaikų.

Centre pagalba teikiama vaikams nuo gimimo iki septynerių metų. Su jais dirba penkių specialistų komanda: psichologas, socialinis darbuotojas, kineziterapeutas, logopedė ir gydytoja.

Patekusiems čia gydytoja pirmiausia atlieka visapusę diagnostiką ir sudaro planą, kokie specialistai su vaiku turės dirbti. Psichologas įvertina vaiko raidą, konsultuoja tėvus.

„Tai ne bronchitas ar lūžusi koja, kuri po kurio laiko sugis. Tad kai kurie tėvai neatlaiko krūvio”, – pastebi Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausioji gydytoja Klaudija Bobianskienė.

Pagal statistiką net 70 proc. neįgalų vaiką auginančių šeimų išsiskiria.

Mažylio negalia paliečia visą šeimą, tad specialistų konsultacijos prireikia ne tik vaiko tėvams, bet ir kitiems artimiesiems. Gydytoja pastebi, kad kartais namiškiai aplinkiniams nepasakoja apie šeimoje gimusį neįgalų vaiką.

Sutrikusios raidos centre lankosi vaikai iš visos Klaipėdos apskrities. Per dieną sulaukiama per 20 vaikų.

Prieš 14 metų įkurtas Raidos sutrikimų centras jau dešimtmetį yra pavaldus Klaipėdos vaikų ligoninei.

Vaikų raidos sutrikimų centro remontas atsiėjo apie 60 tūkst. litų.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE