REXSAN

Klaipėdoje – autizmo srities profesionalė L.Silva

Klaipėdos universitete lankysis pasaulinio garso autizmo srities profesorė Louisa Silva iš Oregono valstijos, JAV.

Ji nemokamai sausio 31 d., 14 val., A1 auditorijoje (H.Manto g. 84) kvies susipažinti su jos moksliniu tyrimu „Tradicinės kinų medicinos gydomasis masažas autistiškiems vaikams: mokslinis tyrimas ir jo reikšmė”. Vasario 1 d., nuo 10 val., 313 auditorijoje (Sveikatos mokslų fakultetas, H.Manto g. 84) vyks praktinis seminaras, kurio metu prof.dr. Louisa Silva mokys tėvelius ir specialistus, kaip atlikti čigong masažą autistiškiems vaikams.

Dr. Louisa Silva, 1979 metais įgijusi medicininį išsilavinimą Kalifornijos universitete (Los Andžele), pradėjo dirbti šeimos gydytoja. Pacientų problemos paskatino ją papildomai, kartu su tradicine Vakarų medicina, gilintis į alternatyvius gydymo metodus. 1990 m. ji baigė tradicinės kinų medicinos studijas. Nuo tada pradėjo tyrinėti, kaip būtų galima integruoti Vakarų ir kinų mediciną vaikams gydyti ir kuo efektyviau padėti šeimoms, auginančioms problematiškus vaikus.

Norėdama išsamiau susipažinti su žmogaus sveikatingumo galimybėmis, L.Silva išvyko studijuoti į Viskonsino Medicinos universitetą, ten įgijo visuomenės sveikatos magistro diplomą. Gydytoja mokėsi akupunktūros JAV medicininės akupunktūros akademijoje.  Įgytos žinios ir patirtis  jai padeda dabartiniame darbe.

Pastaruoju metu dr. L.Silva gyvena Oregono valstijoje ir užsiima gydymo praktika, sujungiančia kinų mediciną su profilaktine visuomenės sveikatos medicina. Vienas pagrindinių jos tikslų – teikti ne invazinį, o švelnų gydymą, naudojantį pacientams lengvai  prieinamus resursus.

2000 metais, kai  artimos draugės sūnui buvo diagnozuotas autizmas, dr. L.Silva patyrė, kokį sukrečiantį poveikį autizmo diagnozė sukelia jaunoms šeimoms, ir kaip trūksta efektyvių, moksliniais tyrimais patvirtintų gydymo būdų. Tuomet ji nusprendė Europos šalių gydymo praktiką, skirtą autizmą turintiems vaikams gydyti, pritaikyti JAV. Remiant Vakarų Oregono universiteto mokslinių tyrimų institutui, ji išvystė bei sudarė mokymo ir pagalbos programą, pagal kurią tėvai atlieka savo vaikams čigong masažą. Pagal šią programą buvo apmokyti ir ankstyvosios vaikystės intervencijos specialistai. Buvo sukurtos metodikos, kaip mokyti tėvus ir suteikti jiems pagalbą, kaip tiesiogiai dirbti su vaiku. Per daugybę aštuonerius metus trukusių kruopščių mokslinių tyrimų dr. L.Silva tobulino pirminį masažo protokolą ir parengė programą, kurią tėvai gali naudoti savarankiškai, be specialistų pagalbos.

Aktyviai praktikuojanti dr. L.Silva įsteigė Čigong sensorinio mokymo institutą (QigongSensoryTraining Institute), siekdama kuo efektyviau koordinuoti gydymą, mokymą ir mokslinius tyrimus, susijusius su vaikų autizmu. Ji yra šio instituto direktorė, vadovauja čia atliekamiems moksliniams tyrimams ir mokymams.

QSTI (QigongSensoryTrainingIntitute) – Čigong Sensorinis mokymo institutas – buvo įregistruotas kaip juridinis asmuo Oregono valstijoje 2008 metais. 2009 metais perorganizuota į privačią pelno nesiekiančią organizaciją, kurios misija – padaryti čigongsensorikos mokymo programą, skirtą mažiems autizmo sutrikimą turintiems vaikams prieinamą jų tėveliams ir profesionaliems specialistams; toliau atlikti mokslinius tyrimus taikant čigong gydymą vaikams su negalia.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE