Mollers

Kinijoje nuo paukščių gripo mirė žmogus

Šeštadienį pietų Kinijoje mirė paukščių gripu užsikrėtęs autobuso vairuotojas, pranešė sveikatos pareigūnai.

Tai pirmas šalyje užregistruotas šios mirtinos ligos atvejis per 18 mėnesių, praneša naujienų agentūra AFP.

Vyras mirė Šendžene, sparčiai augančiame mieste netoli sienos su Honkongu. Ten jau sunaikinta tūkstančiai viščiukų, kai gruodžio viduryje trim jų nustatytas paukščių gripas H5N1.

Kinui gruodžio 21 dieną pakilo temperatūra, po keturių dienų jis paguldytas į ligoninę. Ten jam diagnozuotas stiprus plaučių uždegimas, teigė Šendženo, turinčio daugiau kaip 10 mln. gyventojų, sveikatos departamentas.

Tuomet nustatyta, kad 39-metis užsikrėtęs virusu H5N1, tvirtina departamentas ir priduria, kad mėnesį iki susirgimo jis jokio tiesioginio kontakto su paukščiais neturėjo ir iš miesto išvykęs nebuvo.

Maždaug 60 proc. užsikrėtimo virusu H5N1 atvejų žmonėms baigiasi mirtimi.

Tačiau jį vienam žmogui kitam perduoti nėra lengva. Pasaulio sveikatos organizacija teigė niekada nenustačiusi, kad 2003 metais pasirodęs virusas būtų „platinamas iš žmogaus žmogui“.

Guangdongo provincijos, kuriai priklauso Šendženo miestas, sveikatos departamentas šeštadienį paskelbė, kad autobuso vairuojas mirė sustojus širdies, plaučių ir kepenų veiklai.

„Kol kas 120 žmonių, turėjusių artimą kontaktą su juo, pastebimi simptomai nepasireiškė“, – teigia pareigūnai.

Šendženo žemės ūkio ir žvejybos biuro pareigūnas AFP teigė, kad miręs vyras jokio kontakto su paukščiais neturėjo.

„Kol kas nesulaukėme jokių pranešimų apie užsikrėtusius paukščius. Neaišku, kaip pacientas gripu užsikrėtė. Nesirengiame naikinti naminių paukščių, kol nežinome, kad tai buvo ligos šaltinis, ar kol nebus ženklų, jog paukščiai užsikrėtę“, – teigė jis.

TAIP PAT SKAITYKITE