Biorythm

Ketvirtadalis ŽIV infekuotų amerikiečių negauna efektyvaus gydymo

Liepos 19 dienos valstybinėje JAV ataskaitoje rašoma, kad ketvirtadalis ŽIV infekuotų amerikiečių negauna efektyvaus gydymo. Blogiausia situacija yra jaunų žmonių tarpe.

Ligų kontrolės ir prevencijos centro atliktas tyrimas aprodė, kad tik trečdalis ŽIV infekuotų žmonių sulaukia savalaikės pagalbos dėl jų ligos.

„Dauguma ŽIV infekuotų žmonių Jungtinėse Amerikos valstijose negauna arba reikiamo antiretrovirusinio gydymo, arba nesulaukia jiems reikalingos psichosocialinės pagalbos“, – tyrimo rezultatus komentavo Harvardo medicinos mokyklos daktaras Kenetas Majeris.

Amžiaus grupėje nuo 25 iki 34 metų tik 15 proc. vartojančių ARV preparatus pasiekia, kad virusų kiekis organizme būtų toks mažas, kad jo nefiksuotų tyrimai. Tik 22 proc. šio amžiaus ŽIV infekuotų žmonių pradeda gerti antiretrovirusinius vaistus.

Manoma, kad JAV gyvena apie vienas milijonas ŽIV pozityvių žmonių ir apie penktadalis jų nežino, kad yra infekuoti.

„Mes turime ir toliau garsiai kalbėti apie šią problemą“, – sakė daktaras Kevinas Fenton, Ligų kontrolės ir prevencijos centro AIDS srities kuratorius.

Pagrindiniai faktoriai, lemiantys ŽIV plėtrą Jungtinėse Amerikos valstijose išlieka tie patys jau keletą metų – skurdas, menkas gydymo paslaugų prieinamumas ir mokymų profilaktikos srityje nebuvimas.

„Mes žinome, kad ŽIV infekcijos gydymas turi ekonominę naudą. Kiekvienas doleris, kurį mes išleidžiame gydymui, sulaiko 2 dolerių vertės epidemijos padaromą žalą“, – pareiškė K. Fentonas. Jis mano, kad politikai turi suprasti, jog pagalbos ŽIV infekuotiems žmonėms užtikrinimas taupo pinigus. Ir JAV valdžia turėtų panaikinti visus apribojimus, kurie šiuo metu egzistuoja dėl konsultavimo, mokymų ir gydymo, susijusio su ŽIV.

Pagal Maggie Fox, NBC News parengė Daiva Ausėnaitė

www.ZIVgydymas.lt

TAIP PAT SKAITYKITE