Natula

Keliautojai turės pateikti savo duomenis NVSC

Kiekvienas oro, jūrų ar sausumos transportu reguliariais, specialiais ar užsakomaisiais reisais į Lietuvą grįžtantis ar į ją atvykstantis keliautojas savo asmens duomenis turi pateikti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistams elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad dar prieš įlipdamas į lėktuvą, keltą, autobusą ar traukinį žmogus turi užpildyti specialią anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą patvirtinimą – vadinamąjį QR kodą – pateikti įlaipinimo į transporto priemonę metu.

Tuo metu, jei, pavyzdžiui, keliavote nuosavu automobiliu iš paveiktos šalies arba per paveiktą šalį, užsiregistruoti NVSC, užpildydami keleivio kortelę, turite ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo / atvykimo į Lietuvą momento.

NVSC anketą galima rasti čia https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form.

Anketoje žmonės turi nurodyti vardą, pavardę, gyvenamąją vietą, izoliacijos vietą, lankytas šalis, kontaktinius duomenis, taip pat skrydžio numerį, sėdėjimo vietą lėktuve ar kelte.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad, atsižvelgiant į sergamumą ir kitus rodiklius, šalys yra skirstomos į žaliąją, geltonąją, raudonąją ir pilkąją zonas. Lietuvai esant raudonojoje zonoje, paveiktomis šalimis laikomos tik pilkojoje zonoje esančios valstybės ir regionai.

Į pilkąją zoną patenka valstybės, kurios nepateikia duomenų Europos ligų prevencijos ir kontrolės centrui (ECDC) arba kuriose per 7 dienas atliekama 300 ir mažiau tyrimų 100 tūkst. gyventojų. Į pilkąją zoną taip pat patenka ir visos trečiosios šalys (ne Europos ekonominės erdvės valstybės), kurios neįtrauktos į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro žemėlapius.

Iš paveiktų šalių atvykstantys arba per jas keliaujantys asmenys yra laikomi turėjusiais sąlytį ir jiems taikoma 10 dienų izoliacija arba prašoma turėti ne seniau kaip prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą atliktą koronaviruso (COVID-19) testą ir gautą neigiamą atsakymą. Plačiau apie tai – https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/paveiktu-saliu-ir-regionu-sarase-liko-tik-keturios-lenkijos-vaivadijos.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

 

TAIP PAT SKAITYKITE