Nobel biocare

Kauno rajono savivaldybė skiepija gyventojus arti namų, skiepytis ragina ir sporto žvaigždės

Į Kauno rajono seniūnijas išriedėjo autobusiukas, apklijuotas plakatais, kuriuose disko metikas olimpietis Andrius Gudžius ir Dakaro ralio lenktynių nugalėtojas motociklininkas Arūnas Gelažninkas kviečia gyventojus skiepytis nuo Covid-19 viruso.

Tai  Kauno rajono savivaldybės akcija, kurios tikslas – paskiepyti vyresnius, vienišus, neturinčius galimybių atvykti į vakcinavimo centrus, nutolusiose vietovėse gyvenančius žmones.

„Esu nuoširdžiai dėkingas Andriui ir Arūnui, kurie sutiko neatlygintinai pareklamuoti mūsų akciją. Šie sportininkai yra mūsų kraštiečiai, todėl jų autoritetingas žodis svarbus ir jaunimui, ir pagyvenusiems žmonėms“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Pirmieji mobilaus skiepų autobusiuko sulaukė Čekiškės ir Vilkijos apylinkių seniūnijų gyventojai. Kaip tik iš šios seniūnijos Padauguvos kaimo yra kilęs A. Gudžius.

Per pusdienį „Johnson & Johnson“ firmos vakcinomis paskiepyti 105 gyventojai.

Įpusėjus skiepijimo procesui teko papildyti vakcinos atsargas. „Manėme, kad pirmą akcijos dieną žmonių bus mažiau“, – sakė Pakaunės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Valdas Oniūnas.

Čekiškės seniūnijoje esančiame Liučiūnų kaime į gyvą eilutę stojo 41 gyventojas. Daugelis jų tvirtino, kad skiepytis viena vakcinos doze yra patogu.

Čekiškės miestelyje tądien paskiepyti 45 žmonės.

Vėliau skiepų autobusiukas pasuko Vilkijos apylinkių seniūnijos link. Daugėliškių ir Purviškių kaimuose paskiepyta 19 asmenų.

Skiepytis norėjo įvairaus amžiaus žmonės, tačiau daugiausia buvo senjorų. „Mūsų vaikai jau pasiskiepijo, tai daryti paragino ir mane su žmona“, – pasakojo Čekiškės gyventojas Jonas.

Mobilusis skiepų autobusiukas seniūnijas lankys kiekvieną savaitę, dažniausiai jis užsuks į atitolusius kaimus, vienkiemius.

Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius pabrėžė, kad organizuojant tokias akcijas ypač svarbus vaidmuo tenka seniūnams. „Jie privalo operatyviai informuoti gyventojus apie akciją, o judėjimo negalią turintiems senjorams organizuoti pavėžėjimą. Taip pat svarbu tinkamai parengti patalpas, pakviesti savanorių, užtikrinti, kad būtų geriamojo vandens, pakankamai vietų atsisėsti“, – kalbėjo direktorius.

Birželio 17 d. susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų Kauno rajone siekė 87,1.  Paskiepyta daugiau kaip 44 proc. gyventojų. Vyresnių kaip 80 m. paskiepyta – 50,8 proc., 45 m. ir vyresnių – 52,9 proc., 25 m. ir vyresnių – 40,7 proc.

 

TAIP PAT SKAITYKITE