Nobel biocare

Kauniečiai vaistų nuo gripo nešluoja

Miestiečiai gripo epidemijos panikai nepasiduoda, todėl vaistų atsargų namuose kol kas nekaupia.

Pagal sergamumą peršalimo ligomis ir gripu Kaunas patenka į labiausiai sergančių miestų trejetuką, tačiau didžiausių vaistinių tinklų atstovai tvirtina, kad eilių vaistinėse kol kas nėra. „Tokio pirkimo bumo, koks buvo 2009-ųjų lapkritį, kai siautė kiaulių gripas, tikrai nėra”, – teigė vieno vaistinių tinklo vadovas Markas Šekas. Jis užsiminė, kad gripo sezonu greitai išgraibstomo vaisto „Tamiflu” tenka užsisakyti šiek tiek daugiau nei įprasta.

Kitos privačios vaistinės darbuotoja taip pat tikino, kad preparatų, kurie padėtų įveikti šiuo metu padažnėjusius susirgimus, tikrai netrūksta. „Šiuo metu žmonės perka ne visą vaistų pakuotę, o tik po kelias tabletes”, – sakė farmacininkė. Ji pastebėjo, kad kauniečiai daugiau vaistų perka ne tuomet, kai medikai trimituoja apie epidemijas, o kai gauna atlyginimus.

Vytauto prospekte įsikūrusios vaistinės darbuotoja pastebėjo, kad šiek tiek daugiau nereceptinių vaistų ar žolelių arbatų perka vyresnio amžiaus žmonės. „Kol kas kauniečiai nepuola gerti cheminių vaistų, o nereceptinių pardavimas pakilo tik šiek tiek, net nepasakyčiau, kad Kaune siaučia gripas”, – pridūrė vaistininkė.

Kito vaistinių tinklo atstovė spaudai Asta Keibienė tvirtina, kad pastaruoju metu šiek tiek padaugėjo ne tik vaistų nuo peršalimo ligų ar gripo, bet ir stiprinančių imunitetą vitaminų ir maisto papildų, homeopatinių preparatų bei arbatų nuo peršalimo perkamumas. Atstovė ramina sergančiuosius ir sako, kad vaistų nuo gripo nepritrūks, o kiekvienas galės jų įsigyti pagal savo kišenę.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE