Biorythm

Kaune ūmia žarnyno infekcija susirgo trylika Lietuvos jaunių tinklinio žaidynių dalyvių

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad rugsėjo 25 d. iš Kauno visuomenės sveikatos centro gauta informacija dėl ūmios žarnyno infekcijos protrūkio Lietuvos jaunių tinklinio žaidynių metu.

Pagal gautą informaciją, VŠĮ Kauno klinikinėje ligoninėje šį savaitgalį (rugsėjo 24-25 d.) buvo hospitalizuota 13 Lietuvos jaunių tinklinio žaidynių finalinių varžybų dalyvių. Varžybų metu sportininkai buvo maitinami UAB „Darpola” kavinėje „Alibi” (Mindaugo pr. 37, Kaunas).

Kauno valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad po rugsėjo 25 d. atlikto patikrinimo, minėtos kavinės veikla sustabdyta. Patikrinimo metu nustatyta, kad kavinėje patiekalai gaminami be receptūrų ar technologinių aprašymų, sudaromos galimybės kryžminei taršai, virtuvės darbuotojai neturėjo rankų dezinfekcijos priemonių, viena iš darbuotojų nepasitikrinusi sveikatos.

Patikrinimo metu tyrimams atrinkti maisto ir plovinių mėginiai, virtuvės darbuotojai paprašyti bakteriologiškai pasitikrinti sveikatą. Virtuvės patalpose nurodyta atlikti generalinį valymą ir dezinfekciją. Toliau tiriama, kas sukėlė infekcijos protrūkį.TAIP PAT SKAITYKITE