Mollers

Kas 17-ta 40 dydžio drabužius dėvinti britė laiko save liekna

Didžiosios Britanijos mokslininkai prakalbo apie „kūno neapykantos epidemiją”: Mokslininkai nustatė, kad tik kas septyniolikta Britanijos moteris, dėvinti 40 europietiško (12 angliško) dydžio drabužius, laiko save liekna, rašo britų dienraštis „The Daily Mail”.

Nerimą keliančią pasitikėjimo savimi problemą atspindinčioje apklausoje sudalyvavo daugiau nei 2 tūkst. moterų, kurių buvo klausiama apie jų požiūrį į savo svorį. Apklausos dalyvių be kita ko buvo prašoma pasirinkti vieną iš dvylikos pateiktų būdvardžių apibūdinti tai, kaip jos jaučiasi ar sau atrodo. Taip pat moterys turėjo nurodyti savo ūgį ir svorį. Šie duomenys buvo panaudoti paskaičiuoti, ar moterų svoris yra per didelis ar atitinka normą.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad tik 13 proc. moterų, kurių svoris buvo normalus ir kurios dėvėjo 40 dydžio drabužius, buvo patenkintos tuo, ką matė veidrodyje. Ir tik 6 proc. moterų – arba kas septyniolikta – save apibūdino panaudodamos būdvardį „liekna”.

17 proc. sveiko svorio moterų save pavadino storomis ir beveik tiek pat sakė negalinčios į save žiūrėti veidrodyje, parodė nereikalingo kūno svorio atsikratyti padedančios organizacijos „Slimming World” atliktos apklausos rezultatai.

Verta paminėti, kad vyrai savo kūną vertina gerokai geriau: tik 6 proc. sveiko svorio vyrų pareiškė esantys stori.

Kūno įvaizdį savo knygoje „Kaip būti laimingu žmogumi” („How to be a Happy Human”) nagrinėjanti psichologė Pem Sper (Pam Spurr) sakė, kad kai kurios moterys nėra patenkintos savimi tol, kol nėra lieknos kaip supermodeliai.

Mano pačios tyrimas, susijęs su kūno įvaizdžiu, parodė, kad daug moterų mano, kad sveria kokiais keturiais kilogramais per daug. (…) Jos mano, kad mūsų kultūra tikisi iš jų, kad jos bus lieknos kaip supermodeliai”, – sakė ji.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE