„Mėgstu kapstytis darže, tačiau malonumą aptemdo po darbų užklumpantis radikulitas. Norėčiau sužinoti, kokiomis liaudiškomis priemonėmis galima būtų jį palengvinti.”
Prieš imdamiesi liaudiškų priemonių, gelbėjančių nuo radikulito, vis dėlto apsilankykite pas gydytoją, kuris patikslins diagnozę, skirs gydymą. Nugaros skausmą gali sukelti ir kitos ligos, kurioms radikulitui gydyti skirti liaudies medicinos receptai visiškai netinka.
Vienas efektyvesnių būdų radikulitui gydyti yra trynimai. Jei jus iš tiesų kamuoja radikulitas, skaudamą vietą reikia trinti rankomis iš apačios į viršų 10-20 minučių, o esant stipriam skausmui – 5 minutes. Rankos turi būti šiltos, delnus reikėtų ištepti trynimams skirtais tepalais. Skaudamos vietos nereikėtų liesti sausa ranka, po trynimų skaudamą vietą reikia šiltai susukti ar apkloti. Tam tinka šilti šalikai. Jokiu būdu negalima sušalti.
Skausmą malšinti galima ir varnalėšos lapu. Jį reikia nuplauti ir šlapią ryškiau sidabriška puse dėti ant skaudamos vietos, tuomet susukti į šiltą šaliką. Ypač geras šuns vilnos šalikas. Skausmą malšina ir garstyčios lapelis, uždėtas ant skaudamos vietos.
Gydyti radikulitą labai padeda kompresai iš šviežių alyvos lapų. Ant skaudamos vietos dedamas ir kopūsto lapas, o iš viršaus šiltai užklojama vilnoniu audiniu.
Kompresus galima daryti ir iš melisų, mėtų. Šių augalų nesunku rasti daugelyje sodų. Vaistinėje galima nusipirkti sausų šalavijo lapų, juos išmirkyti šaltame vandenyje ir taip pat naudoti kompresams.
Ligoniams, kenčiantiems nuo radikulito, gydytojai pataria dėvėti specialius įtvarus. Taip pat draudžia staigiai sukiotis, trūkčioti, lankstytis. Siūlo viską daryti pamažu, lyg vaidintumėte sulėtintame kine. Sunkumus specialistai rekomenduoja nešioti ne ištiestomis rankomis, o spausti jas prie pilvo. Reikia vengti skersvėjo, nevilkėti drėgnų drabužių. Peršalimas pagreitina radikulito paūmėjimą.
Patarimai sodininkams:
– Reikėtų priminti, kad nederėtų ilgesnį laiką būti vienoje pozoje. Kasti ir ravėti galima ir prisėdus ant žemo suoliuko. Kuo dažniau darykite pertraukėles arba keiskite veiklos rūšį. Leiskite stuburui pailsėti. Galima pareiti namo, pakloti ant grindų kilimėlį ar antklodę ir ramiai, niekuo neužsiimant ir nejudant pagulėti ant kieto pagrindo apie 20 minučių. Tuo metu stuburas maksimaliai atsipalaiduoja.
– Nederėtų rankomis tempti maišų ir kitų sunkių daiktų. Dabar galima nusipirkti vežimėlių ar krepšių su ratukais.
– Geriausia radikulito profilaktika – kabojimas ant skersinio. Pasidarykite sode skersinį ir nuolat pakabokite ant jo. Gydytojai rekomenduoja ištempti pilvą ir išlaikyti jį tokioje pozoje 4-5 sekundes.