Biorythm

Kaip stiprinti moters libido?

Žinia, vienas iš prigimtinių žmogaus instinktų yra libido arba lytinis potraukis. Taip vadinama ypatinga organizmo būsena, kai tuo metu visos jo mintys – kaip  suartėti su geidžiamu žmogumi.
Tačiau kiekvieno žmogaus libido – skirtingas. Jo neįmanoma išmatuoti. Nes  tai, kas vienam – norma, kitam to nepakanka ir priešingai.

Moterų lytinis susijaudinimas būna daug intensyvesnis nei vyrų

Žmogaus libido priklauso nuo daugybės faktorių. Nuo klimato pokyčių, geografinės padėties, paros laiko ir t.t.  Seksologų tvirtinimu, moterų lytinis susijaudinimas būna daug intensyvesnis nei vyrų.  Bet būna ir situacijų, kai jis staiga išauga. Pavyzdžiui, mergina pirminio sekso pažinimo periodu, kai tik pradeda suprasti sekso paslaptis, retai praleidžia progą eksperimentuoti, išmėginti tai savo kailiu. Tada ir sustiprėja iki tol merdėjęs libido.

Kita situacija. Tarkim, mergaitė labai anksti ir visai atsitiktinai pamatė vyro lytinį organą. Ir visai nesvarbu, kas tas vyras buvo: kaimynų berniukas, artimas giminaitis ar tiesiog pamatė nuotrauką ar vaizdajuostę internete. Seksologų tvirtinimu, tokiais atvejais atsitinka taip, kad ji bent retsykiais patirs nevaldomą seksualinį potraukį.

Seksualiniam potraukiui turi įtakos ir nuotaikos svyravimai

O neretai būna ir taip, kad moters libido visa jėga atsiskleidžia nėštumo laikotarpiu. Tada keičiantis hormoniniam fonui organizme, stiprėja lytinis potraukis. Svarbu tinkamai išnaudoti tą momentą.
Tačiau moters gyvenime yra ir tokių periodų, kai libido, jei ją išmatavus, atsiduria ties nuline žyma. Mat daug kas priklauso nuo jos menstruacijų ciklo. Dėl visko aišku kalti hormonai, tačiau nemažai reikšmės turi ir moters jaučiamas diskomfortas, skausmai pilvo apačioje ir lytinių organų zonoje.
Taip pat pakankamai stipriai daro įtaką moters seksualiniam potraukiui ir jos prasta nuotaika. Moterys paprastai labiau emociškos, joms keičiasi nuotaika vos ne kas kelias minutes. O jei dar sulaukė neigiamos reakcijos ir partnerio, tai intymaus artumo poreikis gali apskritai išnykti.

Tarp partnerių turi būti ne tik pasitikėjimas

Nėštumo periodu dažniausiai sustiprėja libido, bet tuo pačiu metu atsiranda ir motinystės instinktas. Todėl atsakomybė už dar negimusį vaikelį priverčia itin sumažinti lytinį aktyvumą.  
Libido labai svarbus faktorius žmogaus gyvenime. Lytinis artumas taip ir liks tik fizinė, mechaninė santykiavimo forma, jei lytinis potraukis taip ir neatsiras. Todėl vyras turi labai pasistengti, kad pažadintų moters geismą. Todėl labai svarbu, kad tarp partnerių būtų ne tik pasitikėjimas, bet ir supratimas bei palaikymas. Taip pat svarbu pakankamai laiko skirti preliudijai. O jei ir tai nepadeda, specialistai rekomenduoja geismą stiprinti stimuliuojančiais preparatais. Taip pat vertėtų išmėginti  ir įvairias žoleles, padedančias atsirasti geismui ir stiprinančias libido.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE