Mollers

Kaip seksualumas gali padėti moterims padaryti karjerą?

Ar verta naujoje darbovietėje rengtis gundančiais drabužiais? Pirmosiomis dienomis praverčia kukli apranga, vėliau – galima pradėti ir eksperimentuoti.

Tiesa, tai reikėtų daryti labai atsargiai. Net jei kompanijos vadovas – jaunas, nereikėtų rengtis pernelyg atvirais drabužiais, mat kolegos pavydės. Keli patarimai, kaip atrodyti patraukliai, tačiau ne vulgariai.

Galima apsirengti ir dėvėtais drabužiais, bet atrodyti kaip karalienė

Deja, daugelis moterų nesugeba „suderinti” naujo darbo su seksualumu. Juk seksualumas – tai  ne vien permatoma palaidinukė ir trumputis sijonėlis. Todėl nereikėtų pulti stačia galva į drabužinę  ir ten ieškoti tokių drabužių. Seksualumą pirmiausiai išduoda elgesys ir manieros, bet tikrai ne drabužiai. Galima apsirengti ir dėvėtais rūbais, bet atrodyti kaip karalienė. Svarbiausia mokėti save pateikti ir iš bet kokios situacijos išeiti aukštai pakelta galva, net užkluptai „nusikaltimo” vietoje. Seksualiai moteriai būdingas santūrumas, paslaptingumas ir jausmingumas, kurie atsispindi eisenoje ir kalbėjime. Kalbėkite ramiai su giliais atodūsiais.

Kaip elgtis darbe?

Jei naujas darbas – tai galimybė susirasti naujų draugų, taip pat ir moteriškos lyties (nors moterų draugystė – reiškinys labai abejotinas), tai atodūsius geriau palaikyti vyriškos giminės kolegoms. Tačiau yra dvi pagrindinės draugystės kliūtys: kai žmogus pernelyg pasitiki savimi ir geros nuomonės apie save. Žinoma, tai padeda atkeipti kitų dėmesį, bet tuo pačiu gali ir atstumti, kai santūrumo ir kuklumo nebelieka nė pėdsako. Žinia, kraštutinumai – nieko gero. Šaltas elgesys ir profesionalumas – puiku, tačiau tik tuo metu, kai intensyviai dirbate. Kitais atvejais šypsena gali būti naudinga ir sudarant sutartis, ir vedant derybas.

Žmogus jaučia aromatą ne nosimi, o smegenimis

Kai kurios moterys galvoja, kad naujas darbas tampa vienas svarbiausių dalykų jų gyvenime ne dėl to, kad  galima pasiekti sėkmingos karjeros, užsidirbti pinigų, o kasdien, tarsi ant podiumo, demonstruoti vis kitus rūbus. Taip manančioms teks sumažinti savo „apetitą” ir padaryti tai nebus sunku, jei suprasite, kad moteris seksualiai atrodo ne tik dėl gražių drabužių, elgesio manierų, eisenos, bet ir aromato. Parfumeris ir biochemikas George Doddas tvirtino, kad žmogus jaučia aromatą ne nosimi, o smegenimis Todėl stipriai ar aštraus kvapo kvepalais išsikvėpinusi moteris darbe tik erzins aplinkinius. Žinomas parfumeris sako, kad bet kokie kvepalai turi dvelkti, o ne skleisti saldų ar aitrų kvapą.

Seksualumą galima ir suvaidinti

Kiekvienas žmogus elgiasi skirtingai, priklausomai nuo aplinkos, veiksmo vietos ir kitų žmonių. Kai moters seksualumas  atsispindi jos temperamente ir charakteryje, jis tampa natūralus, todėl net ir labai norint, jo neįmanoma paslėpti ar suvaidinti. Tačiau seksualumas gali būti ir žaidimas, specialiai pasirinktas kaip veikimo metodas. Juk moterys kartais pačios to nejausdamos atlieka kažkokį vaidmenį darbe. Svarbiausia išsirinkti sau tinkamą rolę, kuri derintųsi ne tik su charakteriu, bet ir su  išvaizda: „pirmūnės”, „draugės” ar „pensininkės”. „Pirmūnė” visada pasirengusi vykdyti naujas užduotis. „Pensininkė” – ne tik atrodo kaip patikima garbaus amžiaus dama, bet ir galvoja taip pat – lėtai, ilgai ir nepasitikėdama. O „draugė” padės kiekvienam, bet ir savęs nenuskriaus.

Viskas priklauso nuo priimto sprendimo

Pirmiausiai reikėtų žinoti, ko moteris tikisi naujame darbe ir tada pradėti veikti, pasitelkiant seksualumą. Reikia atsisėsti ir tiesiog parašyti, koks jos pagrindinis tikslas darbe, o kas – antraeilis dalykas. Pavyzdžiui, nori daug uždirbti. Tada svarbiau, ne kaip ji atrodys, o kaip ji elgsis. O jei nori pasiekti karjeros, tada seksualumo ir aukšto profesionalumo derinys – geriausias šios užduoties sprendimo variantas. O jei nori darbe rasti savo „antrą pusę”, tada seksualumas gali ir neiti koja kojon su asmeninėmis profesinėmis savybėmis. Taip pat vertėtų įsidėmėti, kad sėkmė priklauso nuo priimto teisingo galutinio sprendimo: pradedant nuo pirmo žingsnio, paskui nuo pasirinkto elgesio modelio, o paskui jau galima viską kaltę suversti atsitiktinumui.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE