Mollers

Kaip pilnatis veikia gimdyves?

Rytoj Žemės palydovas Mėnulis priartės prie mūsų planetos itin arti. Kai kurių mokslininkų nuomone, Mėnulio perigėjumi vadinamas reiškinys turi įtakos gamtos gaivalams – potvyniams, žemės drebėjimams. Gal Žemės palydovas daro įtakos ir ne ką mažesnei paslapčiai – gyvybės atėjimui?

Kauno P.Mažylio gimdymo namų Slaugos administratorė Dangira Ruseckienė, išgirdusi tokį klausimą, nusišypsojo.

„Pastebime, kad per pilnatį būna daugiau kraujavimų, padaugėja gimdyvių –  kartais per dieną gimdo net 7 moterys, kai paprastai sulaukiame 2–3 gimdyvių. Tačiau nepastebėjau, kad šiomis dienomis pas mus būtų daugiau gimdančiųjų nei įprastai”, – tvirtino D.Ruseckienė.

Kauno klinikinės ligoninės Akušerijos skyriaus personalas neįprastų pokyčių šiomis dienomis taip pat nepastebėjo.

„Dirbame įprastu režimu. Būna, per parą turime 4 gimdyves, būna ir 8. Kartais juokaujame, kad pilnatis turi šiek tiek įtakos, tačiau tai tikrai nėra periodiškai pasikartojantis reiškinys”, – tikino šios ligoninės Akušerijos skyriaus vyr. ordinatorė gydytoja Lina Kavaliūnienė.

Didesnę Mėnulio pilnaties nei perigėjaus įtaką pastebi ir Kauno krikščioniškųjų gimdymo namų medikai.

„Pilnaties laukiame su nerimu, visos kalbos apie mėnulio įtaką moterims pasiteisina, – sakė gydytoja Violeta Mačiulaitienė. – Įdomiausia tai, kad per mėnulio pilnatį visos moterys gimdo panašiai, t.y. panaši gimdymo eiga. Arba visi ilgi gimdymai, arba trumpi.”

Gydytoja pastebėjo, kad per mėnulio užtemimus gimdymai būna su komplikacijomis: „Natūralu, kad mūsų vaikeliai skysčiuose užauga, jų kūnas iš skysčio, o pilnatis ir veikia skysčius.”


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE