Magne SLEEP FAST

Kai kurių B grupės vitaminų trūkumą išduoda tik kraujo tyrimai

Šiltuoju metų laiku dažnai galime pastebėti organizmo ženklus išduodančius apie B grupės vitaminų trūkumą. Nuovargis, energijos trūkumas, susilpnėjusi atmintis – tai tik keletas požymių rodančių, kad laikas papildyti atsargas. Vis dėlto „Eurovaistinės“ farmacininkai įspėja, kad kai kurių B grupės vitaminų trūkumą nustatyti gali padėti tik kraujo tyrimai.

Vitaminų abėcėlės pradžioje esanti vitaminų B grupė – B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12 – atsakinga už daugybę organizme vykstančių reakcijų. Pasak farmacininkės Eglės Laskauskaitės, šie vitaminai labai svarbūs įvairioms organizmo funkcijoms palaikyti, reikalingi medžiagų apykaitai, dalyvauja daugelyje fermentinių reakcijų, taip pat svarbūs nervų sistemos veiklai – skatina nervinių ląstelių atsinaujinimą.

Nors B grupės vitaminų trūkumas dažniausiai nėra sezoniškas ar susijęs su siaučiančiomis ligomis, tačiau dalis žmonių jų stoką pajunta pavasarį. Apie B grupės vitaminų trūkumą dažnai išduoda susilpnėjusi atmintis, nuovargis, energijos trūkumas. Nepakankamas šių vitaminų kiekis gali būti susijęs ir su nemiga, neramiu miegu, dėl B grupės vitaminų trūkumo gali tirpti galūnės, prasidėti nerviniai tikai.

Pasak farmacininkės, B grupės vitaminai dažnai vartojami kompleksais, nes skirtingi vitaminai atsakingi už skirtingų funkcijų palaikymą, po vieną jie gali būti pasitelkiami tik konkrečiam vitaminui atstatyti. Įprastai B grupės vitaminų galima gauti pakankamai ir su maistu – jų gausu grūdiniuose produktuose, mėsoje.

B grupės vitaminus atsargiai reikėtų vartoti tiems, kurie yra alergiški šios grupės vitaminams.

Farmacininkė paaiškina, ką naudinga žinoti apie tris populiarius B grupės vitaminus:

  • B7 (biotinas). Tai – grožio vitaminas, kuris taip pat dalyvauja ir medžiagų apykaitoje. Biotinas atlieka svarbų vaidmenį užtikrinant organizmo statybines funkcijas, todėl naudingas gerai nagų, odos, plaukų būklei palaikyti. Jo galima rasti beveik visuose maisto papilduose skirtuose grožiui. Apie biotino trūkumą gali išduoti lūžinėjantys plaukai, nagai, odos sausumas. B7 gali būti vartojamas ir vienas, tačiau dažniausiai vartojamas kompleksuose kartu su kolagenu, hialuronu, siliciu.
  • B9 (folio rūgštis). Šis vitaminas labai svarbus kraujodarai, bendrai kraujo sistemai. Taip pat jį labai svarbu vartoti planuojant nėštumą ir nėštumo metu. Folio trūkumo įprastai nepajusime, jo vartojimą patvirtina kraujo tyrimai, dažnai jis gali būti vartojamas sergant anemija ar kitomis ligomis, tačiau tokiu atveju yra paskiriamas gydytojų.
  • B12 – skirtas nervų sistemai palaikyti, kraujodarai, padeda susidaryti hemoglobinui. Vitaminas B12 gali būti vartojamas ir vienas, tačiau dažnai randamas kompleksuose su folio rūgštimi. Sergant tam tikra anemijos forma gali būti skiriamas vitamino B12, folio rūgšties ir geležies kompleksas. Vitamino B12 trūkumą galima pastebėti atlikus kraujo tyrimus, taip pat jį gali išduoti prasidėjęs nuovargis ir mieguistumas.

 

TAIP PAT SKAITYKITE