„Anksčiau dantų protezavimas buvo paprastesnis: nušlifavo dantį ir užmovė keraminį vainikėlį. Nuskėliau pusę danties, implanto nenorėjau, tai dabar gydo kanalus, deda kažkokį įklotą, gręžia, atrodo, iki smegenų, kelis kartus nuiminėja antspaudus. Kas čia per naujas protezavimo būdas?”
Bendrosios praktikos odontologas ir gydytojas endodontologas Tomas Kizis:
– Šaknies kultinis kaištinis įklotas (kaištis, įklotas) reikalingas tada, kai prarandama daug danties vainiko audinių. Jei netenkame dviejų danties sienelių, į šaknį cementuojamas kaištis, kuris atstato prarastą danties vainiką (kultį). Ant dirbtinės kulties galima dėti vainikėlį. Norint įdėti kaištį, pirma išimama dalis užpildo iš kanalo, padaroma ložė įklotui, po to nuimamas atspaudas.Tada dantų technikas gamina įklotą, o gydytojas jį cementuoja į šaknį. Būna metalo lydinio ir stiklo pluošto kaiščiai.
Danties vainiko kulties atstatymas stiklo pluošto kaiščiu yra brangesnis nei metaliniu. Kaiščius galima dėti ir vienokius, ir kitokius, pacientas renkasi pagal poreikį. Stiklo pluošto kaiščiai estetiški ir geriau paskirsto vertikalias jėgas į šaknį. Jei atstatysime dantį bemetalės keramikos vainikėliu, reiktų rinktis ir stiklo pluošto kaištį. Tačiau įsitikinimas, kad bemetalė keramika netinka krūminiams dantims, jau paseno. Dabar gaminami netgi bemetalės keramikos tilteliai, kurie turi cirkonio oksido karkasą.