Natula

Jei nesimato raukšlių, nereikia kosmetikos nuo senėjimo? Mitas!

Posakis „Kol viskas yra gerai, nieko nekeisk“ negalioja kalbant apie odos priežiūrą. Mat pasirodę įvairūs netobulumai – net ir smulkios raukšlelės – reiškia, kad oda jau ilgą laiką negavo būtinų medžiagų ar buvo alinama oro, dulkių ar kitų išorės faktorių, tikina „Mary Kay“ vizažistė Jelena Liaudinienė. Anot jos, neteisingai prižiūrint odą ir nepasirūpinus odos senėjimo prevencija, raukšlės gali pasirodyti net ir nesulaukus 25 metų. Specialistė atskleidžia, kaip kuo ilgiau išsaugoti jaunai atrodančią odą ir užkirsti kelią raukšlių atsiradimui.

„Nuo 21 metų įvairūs organizmo procesai lėtėja, todėl stoja ir odos atsinaujinimas. Tiesa, nereikėtų galvoti, kad 21-ojo gimtadienio rytą jau reikia ieškoti raukšlių. Tol, kol jos susiformuoja, praeina treji-penkeri metai. Vis dėlto, teisinga prižiūra padės jaunai atrodančią odą išsaugoti dar ilgiau“, – tikina J. Liaudinienė.

Anot vizažistės norint sustabdyti senėjimo procesus visų pirma reiktų peržvelgti savo gyvenimo būdą, o tik paskui kosmetinę. Mat net maždaug 80 proc. odos senėjimo procesų veikia išoriniai faktoriai: mityba ir geriamo vandens kiekis, gyvenimo ritmas, miego kokybė, oro užterštumas, saulė, telefonų ar kompiuterių skleidžiami ultravioletiniai spinduliai ir kiti veiksniai. „Gyvenimo būdas turi labai didelę reikšmę odos būklei – įvairūs išoriniai faktoriai žeidžia apsauginį odos sluoksnį, todėl gali atsirasti pigmentinių dėmių, sudirgimų, padidėja jautrumas, išauga bėrimų, aknės, alergijų, egzemos rizika bei spartėja odos senėjimo procesas. Didžiąją dalį išorės veiksnių galime kontroliuoti. Pavyzdžiui, išvykti porai valandų į užmiestį, kad oda pasilsėtų nuo automobilių išmetamųjų dujų užteršto oro“, – pataria vizažistė.

Tačiau pats pirmas ir, ko gero, paprasčiausias būdas stabdyti odos senėjimo procesą – vanduo. Mat jei žmogus neišgeria pakankamai vandens, gali rastis raukšlelių. „Jei dėl odos sausumo atsiranda raukšlės, nereikia griebtis ankstyvuosius senėjimo požymius mažinančių produktų. Jų efektyvumas sieks vos 20 proc., jei oda nebus pakankamai drėkinama iš vidaus, – įspėja specialistė. – Vis dėlto, nereikia manyti, kad geriant vandenį raukšlių niekuomet neatsiras. Yra ir kitų komponentų, kurie sąlygoja odos jaunystę. Todėl reiktų sustiprinti apsaugą ir ieškoti priemonių, kurios sulėtins odos senėjimo procesus ir apsaugos nuo išorinių veiksnių.“

Sausa oda sensta greičiau

Hialuronas, kolagenas ir elastinas yra trys svarbiausios dedamosios, užtikrinančios odos jaunystę. Jei kažkurios medžiagos sumažėja, silpsta ir kitų poveikis, sako J. Liaudinienė. Todėl norint, kad oda atrodytų jaunai, veido priežiūros priemonėse reikia ieškoti ingredientų, sustiprinančių šių trijų medžiagų veiklą.

„Metams bėgant hialurono, kolageno ir elastino kiekiai odoje mažėja, todėl svarbu papildomai gauti šių medžiagų. Antraip dėl jų stokos atsiranda raukšlės, kurias paslėpti – ilgas procesas. Dėl to ankstyvosiomis odos senėjimo prevencijos priemonėmis reikėtų pasirūpinti dar tada, kai raukšlių nematyti, – rekomenduoja vizažistė. – Ypač susirūpinti turėtų sausą odą turinčios moterys, mat jų oda sensta greičiau – dėl drėgmės stokos smulkios raukšlelės pasirodo greičiau nei, pavyzdžiui, riebią odą turinčioms. Tačiau tai nereiškia, kad pastarosioms nereikėtų rūpintis senėjimą stabdančia kosmetika. Riebioje odoje yra daugiau lipidų, todėl oda šiek tiek storesnė, tačiau raukšlės, nors pasirodo vėliau, yra gilesnės.“

Kosmetinėje – keturios pagrindinės priemonės

Nors sausą ar riebią odą turinčios moterys turėtų ieškoti savo odos tipui pritaikytų produktų, stabdančių senėjimo požymius, vis dėlto produktų sudėtyje reiktų ieškoti tų pačių ingredientų: resveratrolio, vitamino B3 kitaip vadinamo niacinamidu bei peptidų. Šie trys ingredientai, anot „Mary Kay“ vizažistės, būtini apsaugant odą nuo išorinių veiksnių ir norint sustabdyti odos senėjimo procesą.

„Ieškant priemonių, kovojančių su ankstyvaisiais senėjimo požymiais ir galinčių sumažinti jau kurį laiką matomas raukšleles, reikėtų patikrinti, ar kosmetinėje yra keturios pagrindinės priemonės: veidą valanti priemonė pienelis/želė,  dieninis kremas su SPF apsauga, paakių ir naktinis kremai. Tai – odos priežiūros pagrindai, kuriuos kiekviena turi kartoti kasdieną, – pasakoja J. Liaudinienė.

„Ryte nuprausus veidą pirmiausia reikėtų patepti paakių kremu, paskui kremu su SPF. Nors yra manančių, kad šaltuoju metu apsauga nuo saulės nereikalinga, toks mąstymas neteisingas. Net ir apsiniaukusią dieną odą pasiekia 80 proc. saulės spindulių, o giedrą dieną žiemą, kai yra sniego ir saulės spinduliai nuo jo atsispindi, apsaugos poreikis dar labiau išauga, – apie pirmuosius rutinos žingsnius kalba specialistė, pristatydama „Mary Kay TimeWise Age Minimize 3D“ rinkinį. – Vakare rytinę procedūrą reikia kartoti, tik dieninį kremą su SPF keisti naktiniu, kuris drėkina, atstato ir regeneruoja odą bei padeda jai pailsėti nuo užteršto oro, UV spindulių bei kitų veiksnių.“

Specialistė tikina, kad nereikia manyti, kad jei jau atsirado pirmosios raukšlės, tai sustabdyti odos senėjimo nebeįmanoma: „Net jei ir po 21-ojo gimtadienio nesuskubote ieškoti odos senėjimą stabdančių priemonių, pradėti nevėlu sulaukus ir keturiasdešimties. Mat įvairūs išoriniai veiksniai veikia odą nuolat, nesvarbu koks amžius.“

 

 

TAIP PAT SKAITYKITE