Mollers

JAV ambasada nerimavo dėl Lietuvos pasirengimo kiaulių gripui

Lietuvoje dirbantys amerikiečių diplomatai 2009 metų pabaigoje kritiškai vertino pasirengimą vadinamajam kiaulių gripui, o Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas tuo metu buvo nusistatęs prieš skiepus.

„Kai pandemija čia smogs, baiminamės, kad medikų biurokratijos požiūris ir pasirengimo trūkumas gali pabloginti situaciją”, – rašoma 2009 metų lapkritį parengtame JAV ambasados dokumente.

Anot WikiLeaks paviešintos ataskaitos, ULAC vadovas Saulius Čaplinskas tuo metu ambasados diplomatams sakė skeptiškai vertinantis vakciną nuo A (H1N1) viruso, nes „ji dėl šalutinio poveikio gali padaryti daugiau žalos nei naudos”.

„Jis sakė abejojantis, ar daug žmonių Lietuvoje norėtų skiepytis ir sakė, kad nenorėtų skiepyti savo vaikų”, – rašoma dokumente. Anto ataskaitos, S.Čaplinskas kalbėjo, kad tarptautinės farmacijos kampanijos sukėlė „triukšmą” dėl naujo viruso, kad „padidintų baimės lygį, parduotų daugiau vakcinos ir padidintų pelną”.

Lietuvos valdžios institucijų veiksmai įsigyjant vakciną nuo pandeminio gripo tuo metu sulaukė prieštaringų vertinimų. Oficialiai gripo epidemija šalyje buvo paskelbta 2009-ųjų lapkričio 24 dieną, o atšaukta gruodžio 21-ąją. Gyventojai nuo gripo pradėti skiepyti sausio viduryje.

Pasibaigus vakcinos nuo vadinamojo kiaulių gripo galiojimo laikui, nepanaudota liko apie 22 tūkst. iš 27 tūkst. jos dozių. Tuomet patys medikai pripažino, kad skiepams skirtas milijonas buvo paleistas vėjais.
Lietuvoje 2009-2010 metų sezoną užregistruoti 23 mirties atvejai nuo pandeminio gripo A ( H1N1).


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE