Nobel biocare

Jaunoji britų karta gali tikėtis gyventi 20 metų ilgiau

Dabar gimę britai gali tikėtis išgyventi dviem dešimtmečiais ilgiau nei jų seneliai, teigiama penktadienį paskelbtoje oficialioje ataskaitoje, kuria remiasi britų laikraštis „The Daily Mail”.

Vis ilgėjanti gyvenimo trukmė reiškia, kad jaunoji karta gyvens 20 metų ilgiau nei gimę prieš Antrąjį pasaulinį karą. Remiantis naujausiais skaičiavimais, šiandien gimusi vidutinė mergaitė gali sulaukti 82 metų, o berniukas – 78 metų. Tai įvyks dėl gerėjančių ekonominių sąlygų, sveikesnės gyvensenos, lengvesnio darbo ir nuolat į priekį žengiančios medicinos.

Komentuodamas gyvenimo trukmės pailgėjimą 20 metų Nacionalinis statistikos biuras skelbia: „Viena iš pagrindinių to priežasčių – smarkiai sumažėjęs naujagimių mirtingumas, kuris praėjusiais metais buvo mažiausias istorijoje. Tačiau netgi gyvendami ilgiau vyrai ir moterys bus sveikesni ir didžiąją savo gyvenimo dalį nekentės dėl negalių.”

Verta paminėti, kad Britanijoje mažėja mirtingumas. Praėjusiais metais Anglijoje ir Velse jau antrus metus iš eilės mirė mažiau nei 500 tūkst. žmonių. Be to, didėja ilgaamžių skaičius: pernai šalyje gyveno daugiau nei 11 500 žmonių, sukakusių daugiau nei 100 metų. Prieš 30 metų tokių žmonių buvo keturis kartus, o prieš šimtmetį – daugiau nei 100 kartų mažiau.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE