Gudručio vaistinė

Japonijoje kai kuriuose maisto produktuose aptikta radioaktyvių medžiagų

Japonijoje kai kuriuose maisto produktuose, o taip pat vandentiekio vandenyje aptikta radioaktyvių medžiagų.

Tačiau vyriausybės atstovas spaudai Yukio Edano šeštadienį ramino, kad žmonių sveikatai tai pavojaus nekelia, praneša naujienų agentūra AFP.

„Aptikta radiacija, viršijanti Japonijos įstatymuose nustatytą lygį”, – sakė jis.

Užterštas pienas rastas Fukušimos prefektūroje, ten pat, kur stovi ir per žemės drebėjimą pažeista atominė elektrinė, tuo metu užteršti špinatai aptikti kaimyninėje Ibarakio prefektūroje, žurnalistams teigė Y. Edano.

Pienas aptiktas daugiau kaip už 30 kilometrų nuo Fukušimos elektrinės Nr. 1, už vyriausybės nustatytos pavojaus zonos ribų.

Anot atstovo, sveikatos ministerija abiejų prefektūrų pareigūnams nurodė patikrinti, iš kur produktai atkeliavo, kaip jie buvo platinami ir, priklausomai nuo tyrimų rezultatų, pašalinti juos iš prekybos.

„Vyriausybė darys ką tik įmanoma, kad būtų išvengta pavojaus sveikatai ir ši problema būtų išspręsta”, – kalbėjo Y. Edano.

Jis ragino žmones išlikti ramius, pažymėdamas, kad net jei pirkėjas metus gertų užterštą pieną, gautų tokį patį radiacijos kiekį, kaip kartą tiriantis kompiuteriniu tomografu.

Šeštadienį taip pat pranešta, kad Tokijuje vandentiekio vandenyje rasta radioaktyvaus jodo pėdsakų.

Aukštesni nei įprastai radioaktyvaus jodo kiekiai taip pat aptikti vandens atsargose centrinėse Gunmos, Točigio, Saitamos, Čibos ir Niigatos prefektūrose, sakė radiacijos lygį stebinčios Japonijos mokslo ministerijos pareigūnas.

Gunmos ir Točigio prefektūrose vandenyje taip pat aptikta radioaktyvaus cezio.

Tačiau fiksuojami radioaktyvių medžiagų lygiai yra žemesni nei leidžiami Japonijoje.

 

Ketvirtadienį Japonija vietos institucijoms nurodė pradėti tikrinti visų maisto produktų užterštumą radiacija.

Kovo 11 dienos žemės drebėjimas ir cunamis išjungė atominės elektrinės reaktorių vėsinimo sistemas, o tai jėgainėje sukėlė eilę sprogimų ir gaisrų. Nuo to laiko į aplinką pateko radioaktyvių medžiagų. Darbininkai vis dar bando atkurti elektros tiekimą elektrinėje ir paleisti vėsinimo sistemas.

Keletas Azijos valstybių pranešė dėl radiacijos tikrinsiančios iš Japonijos importuojamą maistą, tokių pačių saugumo priemonių nutarė imtis ir Europos Sąjunga.


LRT

TAIP PAT SKAITYKITE