Natula

Italijos kaimeliuose siaučiančią karštinę į Lietuvą gali atvežti turistai

Italijos kaimeliuose siaučianti Čikungunja karštligė Lietuvai didelio pavojaus nekelia, nes mūsų šalyje negyvena ligą platinantys uodai, tačiau užkratą gali parvežti turistai.

Kaip praneša Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ULPKC), tarptautiniai ekspertai teigia, kad yra rizika virusui išplisti į kitas Europos šalis, ypač prie Viduržemio jūros, kur palankios klimatinės sąlygos ligos sukėlėjo pernešėjams – Aedes albopictus uodams vystytis.

„Į Lietuvą virusas gali būti tik įvežtas, jei žmogus, esantis toje teritorijoje, kurioje virusas paplitęs, būtų įkąstas užkrėstų uodų. Tokių uodų Lietuvoje nėra”, – BNS pasakojo ULPKC gydytoja epidemiologė Romualda Jocienė.

ULPKC duomenimis, dviejuose Italijos kaimuose užregistruotas 131 Čikungunja karštligės atvejis. Susirgimai Italijoje prasidėjo liepos pirmą dešimtadienį, didžiausias susirgimų skaičius buvo rugpjūčio viduryje. Epidemiologinio tyrimo duomenimis, infekcijos šaltiniu galėjo būti asmuo, kuris birželio pabaigoje grįžo iš Pietų Indijos. Protrūkis apėmė 2 nedidelius kaimus Adrijos jūros pakrantėje, kur lankosi Italijos ir užsienio turistai, atvyksta daug imigrantų sezoniniams darbams.

Pasak R. Jocienės, užsikrėtęs žmogus iš pradžių jaučia panašius į gripą simptomus, karščiuoja, skundžiasi sąnarių, raumenų ir galvos skausmais, kartais – kraujavimu iš nosies ar dantenų. Pasitaiko ir mirties atvejų.
Pasak specialistės, vykstant į šalis, kur yra uodų, reikia naudoti vabzdžius atbaidančius purškalus, mūvėti ilgomis rankovėmis rūbus, naudoti specialius tinklus lovoms apgaubti.



TAIP PAT SKAITYKITE