Gudručio vaistinė

Ištikus infarktui du trečdaliai žmonių pagalbos kreipiasi per vėlai – specialistai

Du trečdaliai Lietuvos gyventojų, ištikus miokardo infarktui, į medikus kreipiasi pavėluotai, teigia Lietuvos širdies asociacija.

Pirmadienį per spaudos konferenciją specialistai akcentavo, kad ištikus miokardo infarktui svarbi kiekviena valanda – labiausiai padėti galima tiems, kurie į specialistus kreipėsi anksti.

„Kada atvyksta vėlai, pavėluotai, mūsų pagalba yra gerokai mažesnė ir mažiau efektyvi – kuo anksčiau atvykstama, tuo galima daugiau padėti”, – dėstė Lietuvos širdies asociacija prezidentas Pranas Šerpytis.

„Tie žmonės, kurie patiria miokardo infarktą, ir po jo gali labai sėkmingai toliau gyventi – jei turėjo verslą, tai verslą vykdyti, jei turėjo pomėgių ar jachtą vairavo, tai gali grįžti į jūrą ir pilotuoti – jeigu yra suteikiama laiku pagalba”, – sakė jis.

Pajutus spaudimą ties širdimi, kartu išmušus prakaitui, o skausmui plintant į kairę ranką, žandikaulį bei kilus mirties baimės jausmui, žmonės raginami kuo greičiau kviesti medikus. Patiems vairuoti tokiu atveju nepatartina.

Pabrėžiama, kad pirmoji pagalba infarkto atveju suteikiama rajonų ligoninėje – šiuo atveju svarbiausia taupyti laiką, o ne stengtis pasiekti vieną iš respublikinių ligoninių.

„Atvyksta jau po paros, ir tada mes kovojame su komplikacijomis, širdies nepakankamumu, ritmo sutrikimais ir su kitomis komplikacijomis, bet negalime suteikti optimalios pagalbos”, – dėstė jis.

Lietuvos širdies asociacijos duomenimis, kiekvieną dieną miokardo infarktas Lietuvoje ištinka apie 30 žmonių, iš jų 8 ar 9 miršta.TAIP PAT SKAITYKITE