Gudručio vaistinė

Ispanijoje užfiksuotas įtariamas užsikrėtimo žarninėmis lazdelėmis atvejis

Ispanijos šiaurėje vienas iš Vokietijos neseniai grįžęs 40 metų vyras gydomas intensyviosios terapijos skyriuje dėl įtariamos pavojingos atmainos žarninių lazdelių (Escherichia coli) infekcijos, antradienį pranešė medikai.

Šis pacientas buvo hospitalizuotas gegužės 20 dieną, o vėliau, pablogėjus jo būklei, perkeltas į intensyviosios terapijos skyrių, nurodoma San Sebastiano mieste esančios Donostijos ligoninės pranešime.

Ispanijos žiniasklaida praneša, kad šis vyras neseniai grįžo iš kelionės po Vokietiją ir Čekiją, o blogai pasijutęs buvo paguldytas į skrandžio ir žarnyno ligų skyrių.

Jeigu bus patvirtinta, kad šis pacientas užsikrėtęs šigatoksiną išskiriančiomis E.coli (STEC), šis atvejis bus pirmasis Ispanijoje per jau dvi savaites Europos šalis krečiantį žarnyno infekcijų protrūkį, Vokietijoje nusinešusį 14 žmonių gyvybių.

Vokietija paskelbė aptikusi šių pavojingų bakterijų agurkuose, įvežtuose iš pietinės Ispanijos.

Tačiau Madridas nesutinka prisiimti kaltės dėl šio protrūkio.

Vyriausybė argumentuoja, kad Ispanijoje neužfiksuota jokių užsikrėtimo atvejų ir kad nėra jokių įrodymų, jog agurkai buvo užkrėsti Ispanijoje, o ne kur nors kitur.

STEC infekcija gali sukelti hemoraginį enteritą (HUS), pasireiškiantį kraujingu viduriavimu ir sunkiais kepenų pažeidimais, galinčiais sukelti mirtį.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE