Rawpowders

Įsivėlei į tarnybinį romaną – pranešk viršininkui

Vieno Didžiosios Britanijos rajono taryba parengė preliminarias taisykles, susijusias su asmeniniais santykiais darbovietėje.

Remiantis šiomis taisyklėmis, darbuotojai bus verčiami pranešti savo viršininkui apie tai, kad palaiko artimus santykius su bendradarbiu, skelbia naujienų agentūra „Reuters”.

Taisykles parengė Fenlando (Fenland) rajono Kembridžšyro (Cambridgshire) grafytėje tarybos personalo skyriaus darbuotojai. „Bet kuris darbuotojas, turintis artimų santykių su kolega, dirbančiu toje pačioje komandoje, privalo raštu pranešti apie savo santykius viršininkui”, – teigiama taisyklėse, kuriose nurodyta, jog ši informacija bus įtraukta į žmogaus asmens bylą.

Be to, taisyklės skelbia, kad „bet koks intymus elgesys darbo vietoje nebus toleruojamas”. „Tai bus taikoma visam darbo laikui tiek tarybos patalpose, tiek ir už jos ribų. Bet koks taisyklių nesilaikymas bus laikomas drausminiu pažeidimu <...> dėl kurio bus imtasi drausminių veiksmų.”

Didžiosios Britanijos profesinių sąjungų kongresas pasmerkė tokias taisykles ir pareiškė, kad darbuotojai neturėtų būti verčiami atskleisti detalių apie savo asmeninį gyvenimą, apie kurį viršininkai greičiausiai net nenorėtų žinoti.

„Santykiai labai dažnai užsimezga darbe, tačiau reikalavimas apie savo jausmus pranešti personalo skyriui <...> sukels darbuotojų nepasitenkinimą”, – sako kongreso atstovė Sara Vil (Sarah Veale).


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE