Mollers

Iš rinkos surenkami maisto papildai, neleistinai apšvitinti jonizuojančiąja spinduliuote

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad iš rinkos yra surenkami 7 pavadinimų maisto papildai iš Rusijos, nustačius, kad jie neleistinai apšvitinti jonizuojančiąja spinduliuote.

Rusijos firmos „Evalar“ gaminami maisto papildai „Milona 1“, „Milona 5“; Milona 6“; „Milona 8“; „Milona 9“; „Milona 10“ ir „Milona 14“ įvertinti, vykdant valstybinę kontrolę ir tiriant Rusijoje pagamintus maisto papildus, kurių sudėtyje yra augalinės kilmės sudėtinių dalių, dėl neleistino apšvitinimo jonizuojančiąja spinduliuote.

Jonizuojančioji spinduliuotė dažniausiai yra naudojama augalinei žaliavai apsaugoti nuo gedimo ir siekiant kuo ilgiau išsaugoti gerą jos kokybę. Europos Sąjungos šalyse jonizuojančiąja spinduliuote galima apdoroti tik džiovintas aromatines žoles, prieskonius ir augalinius pagardus. Tačiau Rusijos Federacijoje nėra patvirtinta nei viena jonizuojančiąja spinduliuote maisto produktus apšvitinanti įmonė, galinti savo produkciją eksportuoti į Europos Sąjungą.

Nesaugius maisto papildus Lietuvos Respublikoje platino UAB „Achilėja“, UAB „Baltkos“, UAB „Veratrum Pharma“ ir UAB „Safora“. Įmonėms uždrausta platinti minėtus maisto papildus ir nurodyta juos surinkti iš rinkos. Vartotojai, įsigiję šių papildų, gali grąžinti juos platintojui ir susigrąžinti sumokėtus pinigus.

Šiuo metu atliekami kitų rūšių maisto papildų „Milona“  tyrimai, informacija apie atvejį Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema  RASFF perduota Europos Komisijai ir kitoms ES šalims.

Daugiau informacijos:

www.vmvt.lt

TAIP PAT SKAITYKITE