Mollers

Iš rinkos surenkama nesaugių maisto papildų partija

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gauta informacijos iš Latvijos dėl lenkiškų maisto papildų „Citromunal“ (serijos Nr. 101005), kuriuos ištyrus, jų sudėtyje nustatytos medžiagos, draudžiamos naudoti maisto papildų gamyboje – konservantai.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nustatė, kad šiuos maisto papildus į Lietuvos rinką tiekė UAB „Medisana“ (Rudamina, Vilniaus r.). Siekiant apsaugoti vartotojus nuo galimo neigiamo poveikio sveikatai, tiekėjui uždrausta tiekti atitinkamos partijos nesaugius maisto papildus ir nurodyta juos surinkti iš rinkos.

Vartotojai, įsigiję minėtos partijos maisto papildų ”Citromunal”, gali juos grąžinti platintojams ir susigrąžinti sumokėtus pinigus.

Maisto papildai į Lietuvos rinką patenka iš įvairių pasaulio šalių. Pastaraisiais metais vis labiau populiarėja prekyba internetu. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena vartotojams, kad prieš įsigyjant maisto papildus, reikėtų pasidomėti, ar jie legalūs, užregistruoti. Neregistruoti maisto papildai būna neįvertinti kompetentingų specialistų, todėl niekas neprisiima atsakomybės už jų poveikį žmogaus organizmui. Vartotojams rekomenduojama pirkti maisto papildus tik iš legalių prekybos vietų (parduotuvių, vaistinių, specializuotų maisto papildų skyrių).

www.vmvt.lt

TAIP PAT SKAITYKITE