Mollers

Iš Panevėžio medikų krepšinio čempionatas atims atostogas

Šių metų rugsėjį vyksiančiam Europos vyrų krepšinio čempionatui besirengiantis Panevėžys, kuriame vyks dalis varžybų, gali nuskambėti kaip nesugebantis tinkamai pasirūpinti krepšininkų ir krepšinio sirgalių sveikata.

Panevėžio greitosios medicinos pagalbos stotis nepajėgs suteikti aukšto lygio pagalbos dėl aparatūros trūkumo. Pasak stoties direktoriaus Viliaus Mitkos, greitosios pagalbos automobilių ir darbuotojų pakaks – žmonės tą mėnesį neis atostogauti, bet plikomis rankomis jie nepagelbės.

Greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties vadovas teigia, kad jiems būtina įsigyti papildomos gyvybės palaikymo įrangos: defibriliatorių, kardiografų, specialių lentų, intubacinių vamzdelių ir kt.

V.Mitka Panevėžio savivaldybės paprašė 350 tūkstančių litų, tačiau buvo atsakyta, kad tiek pinigų nėra.

Miesto meras Vitalijus Satkevičius su prašymu pagelbėti greitajai įsigyti reikalingą įrangą kreipėsi į Panevėžyje išrinktus Seimo narius, Sveikatos apsaugos ministeriją. Kol kas vyksta lėšų paieškos.

Europos vyrų krepšinio vykdomasis direktorius Mindaugas Špokas stebisi, kad iš šešių miestų, kuriuose vyks krepšinio varžybos, vienintelis Panevėžys dejuoja negalėsiantis užtikrinti reikiamos medicininės pagalbos.

Jis svarsto, kad miestui, turinčiam ambicijų ateityje rengti ne tik krepšinio, bet ir kitų sporto šakų varžybas, reikėtų rimtai įvertinti savo galimybes.

Pasak V.Mitkos, per čempionatą prireiks dviejų papildomų greitosios ekipažų, kurie turės budėti sportininkų treniruočių ir varžybų metu. Vadovo teigimu, artėjančiam neeiliniam miestui ir visai šaliai įvykiui jie pradėjo rengtis dar praėjusių metų rudenį – iš karto, kai paaiškėjo, kad varžybos vyks ir Panevėžyje.

Su darbuotojais buvo sutarta, kad rugsėjį niekas neis atostogauti.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE