REXSAN

Iki sausio 17 dienos pratęsta galimybė atsiimti nemokamą kalio jodidą

Nors kalio jodidas dalinamas jau devintą savaitę nuo pat rudens, dar yra sostinės gyventojų, kurie nėra atsiėmę nemokamų jiems skirtų vaistų. „Eurovaistinė“ teigia, kad jų tinkle atsiėmusių kalio jodidą jau net 85 proc. ir skelbia, kad jį galima atsiimti iki sausio 17 d.

Pasak įmonės komunikacijos vadovės Lauros Bielskės, aktyviausiai kalio jodido tabletes gyventojai atsiėmė pirmosiomis savaitėmis. Vėliau kiekiai mažėjo.

„Mūsų vaistininkai klientams, kurie įsigyja receptinius vaistus, tiesiog pasiteirauja, ar norėtų atsiimti ir kalio jodidą. Tokiu būdu labai greitai išdalinome didžiąją dalį Vilniaus miesto savivaldybės mums skirto kiekio. Likučiai, kuriuos turime visose Vilniaus vaistinėse, bus dalinami iki sausio 17 d. Norime, kad gyventojai specialiai neitų į vaistines ir užsuktų tik esant reikalui“, –sako „Eurovaistinės“ atstovė.

Vaistinėse išduodama dvejoms paroms reikalinga kalio jodido dozė, tai yra 4 tabletės. Suaugusiems ir vaikams nuo 12 metų dvi tabletės yra vartojamos kartu, jas iškart praryjant. Vaikams 3–12 metų yra vartojama viena tabletė, o vaikams iki 3 metų – pusė tabletės.

Kalio jodidą, atsitikus branduolinei nelaimei reikėtų suvartoti per keletą valandų nuo gauto pranešimo, todėl svarbu jas turėti po ranka. Pasak vaistininkės, jeigu šiuo metu turite galimybę dirbti iš namų ir daugiausiai laiko leidžiate juose, tai čia ir laikykite, tačiau jeigu dažnai vykstate į darbą, savaitgalius leidžiate sodyboje, verčiau jas turėkite su savimi.

Geriausia kalio jodido tabletes laikyti atskirame skyrelyje pinginėje, kur jų nesutrintumėte. Vis dėlto, jeigu vykstate ten, kur karšta arba drėgna, tai geriau tablečių kartu neimkite.

Kalio jodidas efektyviausias, kai suvartojamas per 2–8 valandas vos pasklidęs į aplinką radioaktyviam jodui.

Kalio jodido nerekomenduojama vartoti su kitais vaistais, todėl vertėtų palaukti bent 15–20 minučių, jo šalutinis poveikis yra toks pats kaip ir daugumos vaistų, gal sukelti skausmą, pykinimą, vėmimą ar viduriavimą, tačiau tai labai retai pasitaikantys atvejai.

 

 

TAIP PAT SKAITYKITE