Gudručio vaistinė

Į Lietuvą neleista importuoti pesticidais užterštų greipfrutų iš Turkijos

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad į Lietuvą neleista importuoti 20 600 kg turkiškų greipfrutų, kuriuose nustatyta daugiau kaip 3 kartus didžiausią leistiną normą viršijanti pesticidų likučių koncentracija.

Vilniaus apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, vykdydami importuojamų iš trečiųjų šalių maisto produktų kontrolę, UAB „Frutlita” (Kirtimų g. 57 A, Vilnius) sandėliuose atrinko tyrimams importuojamų turkiškių greipfrutų mėginius. Atlikus tyrimus Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje, nustatyta, kad pesticido difenilamino likučiai greipfrutų siuntoje daugiau kaip 3 kartus viršija didžiausią leistiną koncentraciją. Pesticido koncentracija greipfrutuose sudarė 0,16±0,08 mg/kg, tuo tarpu kai didžiausia leistina norma – 0,05 mg/kg.

Vilniaus apskrities valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudė platinti rinkoje nesaugius turkiškius greipfrutus ir įpareigojo UAB „Frutlita” visą vaisių siuntą (iš viso 20600 kg) saugiai sunaikinti arba išsiųsti iš Europos Bendrijos teritorijos.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informaciją apie nesaugius greipfrutus Skubiųjų pranešimų apie nesaugius maisto produktus ir pašarus sistema RASFF perdavė Europos Komisijai ir kitoms šalims narėms.


Maisto ir vet. tarnyba

TAIP PAT SKAITYKITE