Sebamed

Gydytojams grįžti į darbą po profesinės pertraukos bus paprasčiau

Siekiant sudaryti galimybes gydytojams po profesinės pertraukos greičiau grįžti prie medicininės praktikos buvo patvirtinti ir nuo šių metų įsigaliojo Medicinos praktikos licencijavimo taisyklių pakeitimai. Nuo šiol siekiantiems grįžti į darbą gydytojams privalomo papildomo tobulinimosi trukmė bus nustatoma individualiai.

Pagal galiojusias Medicinos praktikos licencijavimo taisykles ir iki šiol gydytojams, siekiantiems susigrąžinti licenciją, reikėdavo atlikti papildomą stažuotę. Tačiau jos trukmė priklausydavo nuo to, kiek laiko jis nedirbo gydytojo darbo. Nuo 2011 m. sausio 1 d. įsigaliojus šių taisyklių pakeitimams stažuotės trukmė priklausys ne tik nuo to, kiek laiko gydytojas nedirbo, bet ir bus atsižvelgiama į bendrą gydytojo medicinos darbo stažą.
„Sprendimas priimtas atsižvelgiant į gydytojų pasiūlymus ir nūdienos aktualijas, – sako sveikatos apsaugos viceministrė Nora Ribokienė. – Viena vertus, į Sveikatos apsaugos ministeriją dėl licencijų susigrąžinimo besikreipiantys gydytojai pastebėjo, kad nėra teisinga atsižvelgti tik į tai, kiek laiko gydytojas nesivertė medicinos praktika. Kita vertus, gydytojų paruošimas kainuoja brangiai, jų žinios – neįkainojamos, todėl tikimės, kad toks licencijos susigrąžinimo palengvinimas paskatins ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje dirbančius medikus grįžti prie medicinos praktikos”.
Viceministrė N. Ribokienė mano, kad medikų pastabos teisingos, nes gydytojo įgūdžiai, žinios, kompetencija nemažai priklauso ir nuo to, koks jo bendras medicinos darbo stažas. Kitaip tariant, dešimt metų po studijų gydytoju dirbusiam ir vėliau kelerius metus medicinos praktikos atsisakiusiam gydytojui sugrįžti turėtų būti paprasčiau, negu po studijų visai gydomąja medicina nesivertusiam gydytojui.
Sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintais Medicinos praktikos licencijavimo taisyklių pakeitimais siekiama, kad gydytojai galėtų lengviau įsilieti į darbo rinką, atliktų stažuotę ir būtų atsakingi už savo veiklą, todėl bus vertinama ne tik nutrūkusio darbo stažo, bet ir anksčiau turėto bendro gydytojo stažo trukmė. Šiuo įsakymu nustatyta, kad medicinos praktikos licencija verstis medicinos gydytojo veikla gydytojui užtenka tobulintis 120 val. per penkerius metus ir siekiant verstis tik medicinos gydytojo praktika papildomo tobulinimosi (stažuotės) atlikti nereikės. Atsižvelgiant į tai, kad stažuotė yra individuali, vykstanti kvalifikuoto specialisto priežiūroje, nustatyta, kad jei gydytojas atliko stažuotę ilgesnę kaip 144 val., jam nereikia papildomai tobulintis 120 val.

Daugiau informacijos:
Sveikatos apsaugos viceministrė Nora Ribokienė, tel. 8640 14655.

SAM Ryšių su visuomene skyrius
el. paštas: samrsv@sam.lt


Sveikatos ministerija

TAIP PAT SKAITYKITE