Venoruton spray purškalas kojoms

Gripo epidemiją skelbia ir Prienų rajonas

Lietuvoje didėjant sergamumui gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI), gripo epidemija jau paskelbta Prienų rajono ir Kauno miesto savivaldybėse.

Šiose savivaldybėse sergamumo rodikliai didesni nei kitose šalies vietose, be to, nemažą dali susirgimų sudaro gripas, pranešė Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba (VVSPT).

Sergamumas gripu ir (ŪVKTI) sukeltomis ligomis praėjusią savaitę epideminį lygį viršijo Varėnos rajone (103,6 atvejai iš 10 tūkst. gyventojų), Kaune (123,4), Prienų rajone (143,2), Neringos (105,8) ir Marijampolės savivaldybėse (119,4), Šiauliuose (102), Visagine (148,2), Vilniuje (105,5), Elektrėnų savivaldybėje (117,3) ir Trakų rajone (120).

Kitos savivaldybės iš minėtų epidemijos kol kas neskelbia. Daugumoje jų gripas sudaro pernelyg mažą susirgimų dalį, kad būtų paskelbta epidemija.

Gripo epidemija skelbiama, kai gripo ir ŪVKTI atvejų skaičius per savaitę pasiekia 100 atvejų iš 10 tūkst. gyventojų, o gripas sudaro apie 30 proc. susirgimų.

Kauno visuomenės sveikatos specialistų teigimu, gripo atvejai Kaune praėjusią savaitę sudarė 15,5 proc. viso sergamumo, tačiau jie rekomendavo skelbti epidemiją atsižvelgdami į sergamumo didėjimo tempus.

Per antrąją metų savaitę Kaune užregistruoti 655 gripo atvejai, per ankstesnę savaitę jų užregistruota 284.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE