Gudručio vaistinė

Gripas ir jam artimiausios ligos bando įsisiautėti

Sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis praėjusią savaitę – lapkričio 19–25 dienomis – palyginti su ankstesne savaite, bandė labiau įsisiautėti – sergamumo statistika fiksuoja pagausėjusius susirgimus.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, 47-ąją šių metų savaitę didesnis sergamumas gripu ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų sukeltomis ligomis, lyginant su prieš tai buvusia savaite, registruotas visose Lietuvos administracinėse teritorijose.

Praėjusios savaitės sergamumo rodiklis – 51,2 susirgimo atvejų. Šis rodiklis – tai susirgimų atvejai, vidutiniškai tenkantys 10 tūkstančių gyventojų. Kai šis rodiklis peržengia 100, skelbiama epidemija.

Praėjusią savaitę į gydymo įstaigas dėl gripo kreipėsi 14 pacientų, ligoninėse gydomi 4 asmenys.

Mažiausias sergamumo gripu ir kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis šių metų 47 savaitę registruotas Tauragės administracinėje teritorijoje – 36,1 atvejo, tenkančio 10 tūkst. gyventojų. Didžiausias – Vilniaus apskrityje – 62,7 atvejo.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad, siekiant išvengti gripo ir jam artimų ligų, ypač svarbu kruopščiai laikytis asmens higienos. Čiaudint ir kosint būtina užsidengti burną bei naudoti vienkartines nosinaites. Stengtis kuo dažniau plauti rankas. Taip pat labai svarbu neliesti paviršių, kurie gali būti užteršti gripo virusu. Neliesti nešvariomis rankomis akių, nosies ar burnos. Svarbu dažnai vėdinti patalpas ir tinkamai apsirengti.

Medikai taip pat primena, kad dar ne vėlu pasiskiepyti nuo sezoninio gripo. Imunitetas pasiskiepijus nuo gripo įgyjamas per 2 savaites, o didžiausias antikūnių kiekis susidaro 4–6 savaitę po injekcijos.

Nemokamai nuo gripo skiepijami rizikos grupėms priklausantys asmenys. Visi norintys pasiskiepyti nuo sezoninio gripo turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.

TAIP PAT SKAITYKITE