Rawpowders

Gimė dvynės: viena – dvigubai didesnė už kitą

Kai Pamela Saterland (Pamela Sutherland) sužinojo besilaukianti dvynių, baiminosi, kad jų bus neįmanoma atskirti.

Tačiau gimus dukrytėms ji su vyru Bariu (Barry) suprato, jog dėl to neverta nerimauti, nes Deizė (Daisy) gimė vos ne dvigubai didesnė už savo sesę Popę (Poppy).

Kaip rašo britų dienraštis „The Daily Mail”, prieš penkias savaites gimusi Deizė svėrė 3,656 kilogramo, o jos sesers svoris buvo vos 2,465 kilogramo. Tai yra didžiausias dvynių svorio skirtumas Jungtinės Karalystės istorijoje.

Portsojuje (Portsoy), Aberdynšyro (Aberdeenshire) grafystėje, gyvenantys Pamela ir Baris prisipažįsta: „Dukroms gimus mes tiesiog negalėjome patikėti, kad jos tokios skirtingos. Net akušerė pasvėrusi Deizę buvo šokiruota. Ji pasvėrė ją dar kartą.”

Trejų metų sūnų auginančiai porai gydytojai sakė, kad vienas vaikelis gali būti didesnis už kitą, tačiau net jie nesitikėjo tokio didelio skirtumo.

Specialistai teigia, kad dvynių dydžio skirtumą gali sukelti vadinamasis dvynių transfuzijos sindromas, kai vienas dvynys per kraują gauna maisto medžiagų daugiau nei kitas. Dėl tokio vieno vaikelio gyvybei pavojingo sutrikimo kartais netgi atliekamos operacijos, siekiant vienodai paskirstyti kraujo tiekimą dvyniams. Tačiau šiuo atveju tokia diagnozė nepasitvirtino.

„Mes nežinome, kodėl Deizė yra gerokai didesnė už Popę”, – prisipažįsta mergaičių mama. Dabar jiedvi auga sveikos, tikimasi, kad ilgainiui svoris suvienodės.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE