REXSAN

Geriant pieno ryte, mažėja apetitas per pietus

Turbūt ne vienam atmintyje iškyla prisiminimai iš vaikystės, kai seneliai ar tėvai vertė gerti pieną, sakydami, jog tai labai sveika. Pasirodo, pieną rytais gerti reikėtų ir dėl kitų priežasčių – ne tik vaikams, bet ir suaugusiems…

Išgėrus neriebaus pieno ryte, malšinamas alkis, o pietų metu norisi valgyti mažiau. Tai patvirtino australų mokslininkai. Pasak jų, pienas suteikia sotumo jausto ir sumažiną apetitą kitam patiekalui, lyginant su vaisių gėrimu. Tyrime dalyvavo 34 moterys ir vyrai, turintys anstvorio, tačiau nenutukę.

Eksperimentas vyko dviem etapais – iš pradžių tyrimo dalyviai išgėrė pieno, kitą kartą, tokį patį kiekį vaisių gėrimo. Abu gėrimai turėjo po 250 kalorijų.

Keturias valandas iki pietų meto, moterys bei vyrai komentavo savo sotumo jausmą, o per pietus galėjo valgyti iki soties.

Mokslininkai nustatė, kad išgėrus ryte pieno, vyrams bei moterims padidėjo sotumo jausmas, jie buvo labiau patenkinti, todėl per pietus suvalgė maždaug 9 procentais mažiau maisto, t.y. apie 50 kalorijų.

Tyrimo autoriai daro prielaidą, kad pieno baltymai, jame esanti laktozė ir gėrimo tankis gali suteikti sotumo jausmo. Beje, viena stiklinė pieno sudaro 16 procentų paros baltymų normos.

Pasak mokslininkų, pasirenkant tam tikrą maistą galima ilgiau išlikti sotiems ir tokiu būdu lengviau reguliuoti svorį ir sumažinti antsvorį.

O štai Džono Hopkinso vaikų centro ir Duke universiteto (JAV) gydytojai teigia, kad „jei nuo mažens vaikus pratinsime gerti pieną, jiems augant gerokai sumažės alerginių ligų rizika”.

Jie įrodė, jog reguliarus pieno vartojimas pamažu „treniruoja” imuninę sistemą, kad imuninės ląstelės visiškai ignoruotų alergenus arba būtų jiems mažiau jautresnės.TAIP PAT SKAITYKITE