Nobel biocare

Gėjai dažniau serga vėžiu

Seksualinė orientacija yra tiesiogiai susijusi su rizika susirgti vėžiu. Homoseksualūs vyrai dažniau kenčia nuo piktybinių auglių, o lesbietės moterys sunkiau pakelia tokius susirgimus.

Bostono universiteto Visuomenės sveikatos mokyklos mokslininkai nusprendė užpildyti tyrimų spragą, mat iki šiol nebuvo ieškoma sąsajų tarp sergamumo vėžiu ir seksualinės orientacijos. Studijos išvados paskelbtos Amerikos vėžio draugijos leidžiamo žurnalo „Cancer” tinklalapyje.

Ištyrus daugiau kaip 10 tūkst. suaugusių onkologinėmis ligomis persirgusių kaliforniečių, paaiškėjo, kad homoseksualių vyrų tarp jų buvo dukart daugiau nei tradicinės orientacijos. Tarp moterų nebuvo tokio ryškaus skirtumo, tačiau lesbietės ar biseksualios kalifornietės dukart dažniau skundėsi, kad gydant vėžį pablogėjo gyvenimo kokybė.

Šis tyrimas provokuoja ieškoti atsakymų į naujus klausimus. Ar homoseksualūs vyrai dažniau sirgo vėžiu, ar daugiau jų nurodė sirgę vėžiu, nes paprasčiausiai daugiau jų pergyveno savo ligą? Ar lesbietės blogiau jautėsi dėl to, kad gydant buvo diskriminuojamos, ar jos iš tikrųjų susidūrė su didesnėmis problemomis nei heteroseksualios moterys?

Studijos autoriai daro išvadą, kad homoseksualiems vyrams turėtų būti sudaryta daugiau galimybių pasinaudoti vėžio prevencijos programomis. O homoseksualios vėžiu sergančios moterys turėtų sulaukti daugiau terapinės pagalbos, kuri pagerintų jų gyvenimo kokybę.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE