Sperma yra pilkšva, klampi, drumsta, specifinio kvapo, silpnai šarminga. Praėjus 15-30 minučių po išsiveržimo suskystėja.
Jos kiekis būna 1-10 ml, vidutiniškai apie 3-4 ml. Kiekis iš dalies priklauso nuo sėklos išsiveržimų dažnumo, todėl po ilgo lytinio susilaikymo spermos išsiveržia daugiau nei po kelių dienų.
Sperma nėra nuodinga, todėl oralinio sekso metu moteris gali ją praryti. Kai kurioms moterims jos skonis labai patinka, nors kitos nuo jos susilaiko. Spermos skonis yra įvairus.
Paprastai, jeigu vyras ilgą laiką nepatyrė ejakuliacijos, tuomet jos skonis yra aitresnis nei reguliaraus sekso laikotarpiu. Į skrandį patekusi sperma negali sukelti nėštumo.
Sperma – geriausias „vaistas” nėščiosioms
Šiuo klausimu seniai diskutuoja daugelio šalių seksologai, tačiau visai neseniai Kalifornijos (JAV) Medicinos universiteto mokslininkai, atlikę tyrimą, paskelbė „verdiktą”, – rašoma „Journal of Sexual medicine.”
Sperma veikia kaip natūrali antidepresinė priemonė
Mokslininkai pažymi, kad būsimos motinos, norėdamos, jog nėštumas praeitų lengvai ir be jokių problemų, turėtų nėštumo metu gana dažnai santykiauti, suleidžiant spermą į vidų.
Po metus trukusio tyrimo paaiškėjo, kad nėščiųjų seksas – vienu metu ir malonumas, ir nauda. Vienintelė sąlyga, kad po lytinio akto sperma liktų moters organizme.
Be to, ši vyrų genetinė medžiaga padeda normalizuoti nėščios moters hormoninį balansą, taip pat ji veikia kaip natūrali antidepresinė priemonė prie priešgimdybinę depresiją, dėl kurios kenčia daug moterų, esančios tokioje padėtyje.
Oralinis seksas tikrai nepakenks vaisiui
Šio tyrimo autorius ir vadovas, žinomas seksologas Albertas Kinsis sakė: „Mes išaiškinome, kad vyrų spermoje yra ypatingi cheminiai junginiai, kurie suteikia moterims malonumą, nepriklausomai nuo to, koks buvo seksas. Kitaip tariant, vyriškiui nereikia specialiai stengtis, kad galėtų patenknti savo nėščiąją partnerę. Viso labo reikia, kad sperma liktų jos viduje.”
„Tačiau geriausiai tam reikalui tiktų oralinis seksas, kuris garantuotai nepakenktų vaisiui, ypač paskutiniais nėštumo mėnesiais. Tokiu būdu sperma tampa savotišku homeopatiniu preparatu”, – pridūrė mokslininkas.