REXSAN

Europos jaunimo psichikos sveikata

James Higgins, Europos jaunimo forumo atstovas: ,,Daugumai jaunuolių patariama mėgautis jaunyste, nes tai geriausi jų gyvenimo metai. Tačiau daugeliui Europos jaunuolių tampa vis sunkiau susidoroti su kasdieniu stresu dėl egzaminų, santykių su kitais žmonėmis ir ieškant darbo”.
Daugiau informacijos:
„Sveikata – ES”
Nepaisant to, kad dabartinis jaunimas – labiausiai išsilavinusi karta iš visų kada nors gyvenusių kartų, jaunuoliams vis sudėtingiau baigus mokslus pradėti dirbti. 2011 m. balandį Eurostatas pranešė, kad jaunimo nedarbo lygis ES yra 19,6 % – daugiau nei dukart didesnis už suaugusiųjų nedarbo lygį.
Toks aukštas nedarbo lygis turi socialinių padarinių ir pasekmių sveikatai. Pasaulio sveikatos organizacija patvirtino, kad pastaruosius keletą metų Europos jaunimo psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nerimo, depresijos, mitybos sutrikimų ir savęs žalojimo, daugėjo.
Nors trūksta konkrečių jaunimo psichikos sveikatos duomenų, Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regioninio biuro apskaičiavimu, 10–20 % jaunuolių kenčia dėl psichikos sveikatos problemų (mažiau galimybių turinčių jaunuolių ir migrantų atveju šis rodiklis gerokai didesnis). Sukelti psichikos sveikatos problemas arba jas paaštrinti gali padidėjusi socialinė įtampa, pavyzdžiui, rūpesčiai dėl pinigų ir įsidarbinimo. Todėl jaunimo užimtumo krizei nesitraukiant, Europos jaunuolių psichikos sveikatos būklė, ko gero, dar prastės.
Europos Sąjunga psichikos sveikatos klausimui skiria daug dėmesio: 2008 m. buvo paskelbtas Europos psichikos sveikatos ir gerovės paktas, o 2009 m. rugsėjį Europos Komisija bei Švedijos sveikatos ir socialinių reikalų ministerija surengė konferenciją „Vaikų ir jaunimo psichikos sveikata ir gerovė. Siekime pokyčių!”, kurią rėmė Europos jaunimo forumas. Neseniai ES Taryba pripažino, kad psichikos sveikatos Europoje problemą būtina neatidėliotinai spręsti, ir paragino toliau tęsti mokslinius tyrimus ir šios srities darbą.
Nuolatinis ES įsipareigojimas spręsti psichikos sveikatos problemas yra sveikintinas, tačiau politikos formuotojai, sveikatos specialistai ir pilietinės visuomenės organizacijos turi dėti dar energingesnes bei ryžtingesnes pastangas ir daugiau bendradarbiauti, kad sustabdytų prastėjančios jaunimo psichikos sveikatos tendenciją.
Daugiau informacijos:


Sveikatos ministerija

TAIP PAT SKAITYKITE