Nobel biocare

ES piliečiai gydymo galės ieškoti svetur

Europos Parlamentas patvirtino įstatymą, kuris leis, ES šalių piliečiams reikiamų gydymo paslaugų ieškotis kitose sąjungos šalyse.

Pagal naująjį įstatymą, jei Europos Sąjungos valstybė nesuteiks pacientui reikiamų medicininių paslaugų ar medikamentų, arba, jei dėl susidariusių eilių, pacientui priklausančios procedūros reikės ilgai laukti, tai žmogus turės teisę kreiptis į kitos ES šalies medicininę įstaigą, o išlaidas už suteiktas paslaugas privalės kompensuoti ligonio gimtoji šalis.

Kelerius metus svarstomam įstatymui dar reikia oficialaus visų 27 šalių narių pritarimo, praneša euobserver.com.

„Tai yra didelis išbandymas europiečių sveikatai ir didelė pergalė kovojant už pacientų teises”, – teigia Europos Parlamento (EP) Sveikatos komisijos narys Johnas Dalli.

„Kai kuriose valstybėse, retos ir sudėtingos ligos, dėl įvairių techninių kliūčių nėra diagnozuojamos. Mažose valstybėse dažnai nebūna tokio medicininių paslaugų spektro, kokį gali pasiūlyti didžiosios šalys”, – argumentavo J.Dalli.

Narėms pritarus įstatymas anksčiausiai įsigaliotų nuo 2013 metų.

Įstatyme numatyta, kad daugiau nei 24 valandų hospitalizacijos kitoje šalyje norintys pacientai turės gauti patvirtinimą iš savo nacionalinės šalies sveikatos priežiūros institucijos.

Nors dauguma parlamentarų sveikina tokio įstatymo įteisinimą, tačiau kairiojo sparno politikai pasisako priešingai. Jų teigimu, toks įstatymas tik padidins diskriminaciją tarp mažesnes pajamas turinčių žmonių, kurie negalės iš karto patys susimokėti už atliktą paslaugą ir laukti, kol gydymo išlaidas kompensuos jų šalis.

„Sveikatos apsauga nėra komercinis dalykas. Nauja EP direktyva reikš, kad draudimas vers žmones gydytis ten, kur bus pigiausias gydymas. Nepaisant to, kad pacientams, ypatingai rimtai sergantiems, gydymo reikia jų vietiniame regione, arti savo šeimos, arti jų gimta kalba kalbančių daktarų”, – teigia olandų socialistų partijos „MEP” narė Kartika Liotard.

K. Liotard prognozuoja, kad medicininis turizmas bus logiška šito įstatymo pasekmė. Turtingų šalių pacientai turės galimybę keliauti į ne tokias pasiturinčias šalis, kur jie turės finansinį pranašumą prieš vietinius ligonius.


LRT

TAIP PAT SKAITYKITE