Gudručio vaistinė

ES lėšomis gerinama sunkiomis ligomis sergančių pacientų priežiūra

Žymiai pagerėjo pacientų gydymo, priežiūros ir personalo darbo sąlygos Alytaus rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro Daugų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, įgyvendinus projektą „Palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų kokybės gerinimas Alytaus rajone”. Šioje ligoninėje per metus gydosi apie 300 daugiausiai garbaus amžiaus pacientų.

„Viena po kitos šalies sveikatos priežiūros įstaigos baigia įgyvendinti modernizavimo projektus, finansuojamus iš 2007-2013 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Sveikatos apsaugos ministerija laikėsi nuostatos, kad Europos Sąjungos parama turi būti naudojama paslaugų kokybės skirtumų tarp didžiųjų šalies miestų ir rajonų ligoninių mažinimui. Šiandien kalbame apie Daugų ligoninėje įgyvendintą projektą. Neabejoju, kad jis labai reikšmingai prisidės prie sunkiai sergančių pacientų būties palengvinimo”, – sako sveikatos apsaugos viceministrė Nora Ribokienė.

2007 m. buvo rekonstruotas Alytaus rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro Daugų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės pastatas. Tačiau įrangos ligoninei, kurioje guli sunkiomis lėtinėmis ligomis sergantys pacientai, trūko. Nebuvo sąlygų gerinti pacientų priežiūrą, ligoninės personalui teko dirbti sunkiomis sąlygomis.

Už 622 tūkstančius litų – tiek paramos buvo skirta iš Europos Sąjungos paramos lėšų – Daugų ligoninė įsigijo būtinos medicinos įrangos bei įrenginių komplektą palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugoms teikti. Tai funkcinės ir mobilios lovos, dušo vežimėliai, stacionarinis ir mobilus ligonių keltuvas, neįgaliųjų vežimėliai ir kita įranga palengvinanti ligonių padėtį ir personalo darbą.

Daugiau informacijos:

www.sam.lt

TAIP PAT SKAITYKITE