Urinal

Epidemiologinės situacijos valdymas Raseinių rajone: SAM primena apie priimtus sprendimus

Raseinių rajone susiklosčius nepalankiai epidemiologinei situacijai dėl COVID-19 ligos, atsakingos institucijos ir visuomenė raginamos operatyviai imtis veiksmų, kad infekcijos plitimas būtų suvaldytas. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja apie priimtus operacijų vadovo sprendimus ir primena, kokia tvarka Raseinių rajono gyventojai turėtų registruotis atlikti PGR molekulinius tyrimus koronaviruso infekcijai nustatyti.

Ministerija pabrėžia, kad vienas iš svarbiausių dalykų, norint suvaldyti koronaviruso plitimą – ištirti kaip įmanoma daugiau žmonių ir atsekti infekcijos grandines, tokiu būdu užkertant kelią tolimesniam viruso plitimui.

Todėl rugsėjo 29 d. priimtu operacijų vadovo sprendimu nuspręsta, kad Raseinių rajone greitaisiais PGR molekuliniais tyrimais turėtų turėti galimybę išsitirti visi sąlytį turėję asmenys bei visi norintys žmonės – tiek pajutę bet kokius viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomus, tiek sveiki ir neturintys jokių simptomų. Tokią galimybę sudaryti turėtų Raseinių rajono savivaldybės administracija.

Raseinių rajono savivaldybės administracija taip pat turėtų iki 2020 m. spalio 14 d. įsteigti ne mažiau kaip 2 mobilius punktus arba pasitelkti Tauragės rajono savivaldybės mobilaus punkto brigadas.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos pavesta informuoti ir registruoti tyrimui visus sąlytį turėjusius asmenis, t.y. visus asmenis turėjusius bet kokį kontaktą, jei įmonėje, įstaigoje, organizacijoje, renginyje ar kitame susibūrime nustatytas bent vienas COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atvejis. Visi kiti asmenys (tiek turintys kvėpavimo takų infekcijos simptomų, tiek sveiki) tyrimams užsiregistruoti gali karštąja linija 1808, nurodydami, kad jie yra Raseinių rajono gyventojai.

Ministerija primena, kad vykdant Registrų centro informacinių sistemų tvarkymo darbus, registracija į mobiliuosius punktus bus sustabdyta rugsėjo 30 d. 17 val. ir atnaujinta spalio 1 d. 8 val. Informacijos teikimas karštąja linija 1808 vyks įprastai.

Policijos departamentui pavesta sustiprinti asmenų, turėjusių sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kurių izoliavimosi vieta namuose ar kitoje gyvenamoje aplinkoje Raseinių rajono savivaldybėje, tikrinimą izoliacijos laikotarpiu dėl izoliavimo reikalavimų laikymosi.

Su operacijų vadovo sprendimu galite susipažinti ČIA.

SAM Spaudos tarnyba

TAIP PAT SKAITYKITE