Nobel biocare

Egipto sveikatos apsaugos ministerija neigia, kad H.Mubaraką ištiko koma

Egipto sveikatos apsaugos ministerija sekmadienį vakare paneigė pranešimą, kad nuverstą šalies prezidentą Hosni Mubaraką ištikusi „visiška koma”, likus dviem savaitėms iki jo bylos dėl protestuotojų žudymo ir korupcijos nagrinėjimo teisme pradžios.

„Buvusį prezidentą ištikusi visiška koma po to, kai jo sveikata staiga pašlijo”, – valstybinė televizija citavo H.Mubarako advokatą.

Tačiau sveikatos apsaugos Adelis Adawi paneigė, kad nuverstas 83 metų lyderį yra komos būklės.

„Buvusio prezidento Mubarako būklė yra stabili; jis tebegydomas savo palatoje Šarm aš Šeicho tarptautinės ligoninės trečiame aukšte”, – A.Adawi sakė valstybinei naujienų agentūrai MENA.

Tuo tarpu šiame Raudonosios jūros kurorte esančios ligoninės, kurioje H.Mubarakas buvo gydomas nuo balandžio, vadovas neigė, kad buvusį lyderį ištiko koma, pranešė valstybinė televizija.

„Šarm aš Šeicho ligoninės vedėjas neigia pranešimus apie Mubarako komą”, – televizija paskelbė „karštųjų žinių” eilutėje.

Tačiau kito medicinos šaltinio informacija nebuvo tokia kategoriška.

„Panašu, kad jo sveikata šiek tiek pablogėjo, tačiau pranešimai apie komą vis dar nėra aiškūs”, – jis sakė naujienų agentūrai AFP.

H.Mubarakas tebegydomas Šarm aš Šeicho ligoninėje po to, kai jį ištiko širdies smūgis per apklausą dėl įtariamo sukčiavimo ir protestuotojų žudymo per sukilimą, kuris jį nuvertė vasario 11 dieną.

Praeitą mėnesį H.Mubarako advokatas Faridas al Dibas teigė, kad buvęs prezidentas serga „skrandžio vėžiu, o navikai tebeauga”.

Tačiau vienas Sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnas tvirtino, jog nėra jokių įrodymų, kurie pagrįstų šiuos teiginius.

Buvęs prezidentas, kuris turėtų vėl stoti prieš teismą rugpjūčio 3 dieną, neigė, jog yra susitepęs korupcija arba įsakęs šaudyti į protestuotojus malšinant neramumus, prasidėjusius sausio 25 dieną ir nusinešusius beveik 850 žmonių gyvybių.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE