Eurovaistinė

Dubysoje maudytis vis dar kenksminga sveikatai

Pakartotinai ištyrus vandens mėginius, paimtus iš Dubysos upės ties Partikų kaimu, Kauno rajono savivaldybės teritorijoje, nustatytas mažesnis nei liepos gale užterštumas, tačiau vanduo tebėra sveikatai pavojingas, todėl maudytis Dubysoje nerekomenduojama.

ELTA primena, jog liepos 27 dieną atlikus tyrimus Dubysos upėje nustatytas padidėjęs žarninių enterokokų skaičius. Rugpjūčio 3 dieną tyrimai buvo atlikti pakartotinai. Išsiaiškinta, kad vandens kokybė gerėja, tačiau žarninių enterokokų skaičius vis dar yra didesnis nei leidžiama.

Todėl Kauno savivaldybė prašo gyventojų susilaikyti nuo maudynių toje Dubysos vietoje (ties Partikų kaimu), kol bus gauti kito tyrimo rezultatai.

Mėginiai vandens užterštumui nustatyti imami kas dvi savaitės. Kitoje Kauno rajono maudykloje – Kulautuvos karjere – vanduo švarus.


ELTA

TAIP PAT SKAITYKITE