Nobel biocare

Drauge paminėkime Pasaulinę psichikos sveikatos dieną

Penktadienį, spalio 7 d. Vilniuje, V. Kudirkos aikštėje Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Vilniaus miesto psichikos sveikatos centru ir VšĮ „Globali iniciatyva psichiatrijoje” Pasaulinei psichikos sveikatos dienai paminėti organizuoja renginį „Draugaukime 2011”.

Tai – jau tradicinis kelerius metus vykstantis renginys, kurio tikslas – išsklaidyti vis dar gyvuojančius mitus apie psichikos ligas, padėti susipažint visuomenei su psichikos sveikatos priežiūros įstaigų veikla, ligonių buities sąlygomis, jų kūryba. Šiais metais „Draugaukime 2011” tema – 2007–2013 m. Europos Sąjungos paramos įtaka psichikos sveikatos priežiūros pažangai Lietuvoje.

Sostinės V. Kudirkos aikštėje nuo 12 iki 17 val. bus pristatoma ES projektus įgyvendinančių sveikatos priežiūros įstaigų veikla. Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai ir projektų vykdytojai atsakys į lankytojų klausimus. Čia pat aikštėje veikiančiame mobiliame Psichiatrijos muziejuje galima bus susipažinti su psichiatrijos istorija bei išbandyti tiek senovines, tiek šiuolaikines gydymo priemones. Psichikos sveikatos bibliotekoje visi norintieji gaus literatūros apie psichikos sveikatą. Bibliotekoje veiks ir garsiausių pasaulio dailininkų, sirgusių psichikos ligomis, paveikslų paroda. Menų dirbtuvėse menininkai kartu su renginio dalyviais improvizuos kurdami depresijos, šizofrenijos ir kitų psichikos sutrikimų „kostiumus”.

Renginio dalyviai galės kurti paveikslą „DRAUGE su ES parama – kuriame Lietuvos ateitį”. Amatų kiemelyje bus galima išbandyti įvairius amatus, ES projektų vykdytojų taikomus pacientų užimtumo ir meno terapijoje. Medicinos ir psichologijos studentai, savanoriai iš ,,Vaikų linijos” ir ,,Jaunimo linijos” papasakos apie savo veiklą, konsultuos rūpimais klausimais. Viso renginio metu scenoje vyks koncertas.

„Draugaukime 2011” vyks nuo 12-tos iki 17-tos val.


Bernardinai

TAIP PAT SKAITYKITE