Sebamed

DPD imasi naujų saugumo priemonių raudonojoje zonoje esančiose savivaldybėse: keičiasi pristatymo tvarka

Atsižvelgiant į dabartinę situaciją Lietuvoje, kai daugiau nei trečdalis šalies savivaldybių yra įtrauktos į raudonąją zoną, „DPD Lietuva“ kiek įmanoma labiau mažins riziką užsikrėsti savo klientams ir kurjeriams. Dėl to, šalia iki šiol taikytų apsaugos priemonių visoje šalyje, įmonė inicijuoja prevencinius veiksmus pavojingiausioje zonoje atsidūrusiose savivaldybėse.

Atsiskaitymas – tik banko kortelėmis

Anot „DPD Lietuva“ operacijų direktoriaus Arūno Strazdo, pirmasis svarbus pokytis siekiant sumažinti viruso plitimo galimybę – už pirkinius 21-oje savivaldybėje bus galima atsiskaityti tik banko kortelėmis – kurjeriai grynųjų nepriims.

„Remiamės Sveikatos apsaugos ministerijos ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro parengtomis rekomendacijomis dėl teorinės viruso perdavimo tikimybės per pinigus ir siūlome raudonosiose savivaldybėse rinktis elektronines atsiskaitymo priemones. Taip pat norime pabrėžti, kad, nors kurjerių turimi atsiskaitymo aparatai yra dezinfekuojami po kiekvieno pristatymo, tačiau, jei gavėjui tektų suvesti PIN kodą, iškart rekomenduojame atsakingai pasirūpinti rankų higiena“, – perspėja „DPD Lietuva“ operacijų direktorius.

A. Strazdas pažymi, kad likusiose 39-iose savivaldybėse įmonė taip pat rekomenduoja už siuntas atsiskaityti banko kortelėmis, tačiau neturint tokios galimybės, kurjeriai vis dar priims grynuosius pinigus.

Siuntų nebegalės atsiimti depuose

„DPD Lietuva“ operacijų direktorius pratęsia, kad taip pat nuo šiol DPD klientai siuntų nebegalės atsiimti iš DPD siuntų skirstymo terminalų – depų.

„Nepaisant to, kad visi mūsų terminalo darbuotojai dėvėdavo kaukes, dezinfekuodavo rankas, laikydavosi atstumo, rekomendavome jiems dėvėti pirštines, suprantame, kad buvimas viduje galimai padidina šansus užsikrėsti. Dėl to nuo šiol atsisakome galimybės siuntas klientams įteikti jiems atvykus į paskirstymo terminalą. Tikimės, kad šis sprendimas padės visiems išlikti sveikiems, o prireikus, siuntas jie galės išsiųsti ir atsiimti pasinaudoję kurjerių arba paštomatų paslaugomis“, – sako A. Strazdas.

Pokyčiai palies ir kitas paslaugas

DPD atstovo teigimu, nauja tvarka palies ir užsakomuosius siuntos darbus (UKD), tiesa, tik dalį jų. Krovos darbų paslauga raudonosiose savivaldybėse nebus teikiama siuntoms, sveriančioms 80-120 kg. Likę užsakomieji krovos darbai privatiems asmenims ir toliau vyks tik iki privačių patalpų durų, pavyzdžiui, siuntos bus užnešamos laiptine ir paliekamos šalia buto.

Anot pašnekovo, papildomi reikalavimai bus taikomi ir dokumentų grąžinimo paslaugai: „Pasirašymui skirti dokumentai privalės būti supaprastinti ir rengiami taip, kad pakaktų vieno gavėjo parašo arba su ryškiomis ir aiškiomis spalvinėmis žymomis parašo vietose, o gavėjas su dokumentu turi būti susipažinęs iš anksto. Siuntos, neatitinkančios reikalavimų, nebus pristatomos, o kurjeriai gavėjų dėl dokumentų pasirašymo nekonsultuos, tad juos paruoškite tinkamai. Iš anksto atsiprašome klientų, nes šios paslaugos trukmė ilgės bent dvejomis dienomis, tačiau tai yra būtina, norint įgyvendinti papildomas vidines saugumo procedūras.“

Iki šiol taikytos apsaugos priemonės niekur nedings

Anot A. Strazdo, be papildomų ribojimų, visose savivaldybėse, esančiose tiek aukšto, tiek žemo pavojaus zonose, įmonės veikla bus vykdoma pagal anksčiau nustatytą tvarką.

„Dar vasaros pradžioje pradėjome taikyti bekontaktį siuntų pristatymą, kuomet saugiu atstumu nuo gavėjo, tiesiogiai su juo nekontaktuojant palieka siuntą, o gavėjui dabar tereikia pasakyti SMS žinute gautą PIN kodą. Taip pat visi DPD darbuotojai ir toliau dėvės kaukes, reguliariai dezinfekuos rankas, laikysis atstumų. Linkime visiems šalies gyventojams išlikti sveikiems ir tikimės, kad naujai įsigaliojusi tvarka leis gyventojams jaustis ramesniems dėl savo saugumo“, – sako „DPD Lietuva“ operacijų direktorius.

Apie „DPD Lietuva“:

UAB „DPD Lietuva“ yra tarptautinės siuntų pristatymo grupės „DPDgroup“ dalis. Įmonė yra siuntų pristatymo / kurjerių verslo Lietuvoje lyderė. „DPD Lietuva“ paslaugos – siuntų pristatymas į 220 pasaulio valstybių ir nuolat plečiamas „Pickup“ savitarnos terminalų tinklas. „DPD Lietuva“ tinkle šiuo metu dirba per 850 darbuotojų.

Apie „DPDgroup“:

„DPDgroup“ yra antras didžiausias tarptautinis siuntų pristatymo tinklas Europoje. Grupėje dirba per 77 000 siuntų pristatymo ekspertų, yra įrengta daugiau kaip 46 000 „Pickup“ siuntų taškų. Kasdien „DPDgroup“ į 230 šalių pristato 5,3 milijonus siuntų. Per 2019 metus buvo pristatyta per 1,3 mlrd. siuntų visame pasaulyje. „DPDgroup“ turi tris prekės ženklus visoje Europoje: DPD, „Chronopost“ ir SEUR.

„DPDgroup“ priklauso „GeoPost“, kurios pajamos 2019 metais siekė 7,8 mlrd. Eur. „GeoPost“ yra kontroliuojančioji kompanija, kurią valdo „Le Groupe La Poste“.

 

TAIP PAT SKAITYKITE