Mollers

Dioksino skandalas Vokietijoje. Naujausia informacija

Papildant anksčiau skelbtą informaciją apie dioksino skandalą Vokietijoje, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad ir toliau taikomos sustiprintos prevencinės kontrolės priemonės gyvūninės kilmės produkcijai, įvežamai iš Vokietijos. Kiekvienai iš šios šalies įvežamai gyvūninės kilmės siuntai reikalaujama turėti laboratorinių tyrimų dioksino atžvilgiu protokolus arba kompetentingos veterinarijos tarnybos patvirtinimą, kad produkcija yra saugi ir neužteršta dioksinu.

2011-01-14 Skubių pranešimų sistema apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gauta informacija, kad iš vienos kiaulių fermos Vokietijoje, kurioje buvo nustatytas dioksinas, 35 kiaulės buvo paskerstos ir jų mėsa išsiųsta į 2 įmones Čekijoje ir 1 įmonę Lenkijoje. Atsižvelgdama į tai, kad iš šių šalių galimai nesaugi kiauliena ar jos gaminiai galėjo patekti ir į Lietuvą, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nurodė savo teritoriniams padaliniams skubiai imtis visų būtinų priemonių (atlikti patikrinimus) tam, kad išsiaiškinti ar į Lietuvą nebuvo įvežta ir šiuo metu mūsų šalies rinkoje neprekiaujama Skubiame Vokietijos RASFF pranešime nurodytų Lenkijos ir Čekijos įmonių produkcija. Nustatyta, kad iš šių įmonių į Lietuvą jokios produkcijos įvežta nebuvo.

Šiuo metu Vokietijoje apribojimai taikomi 939 ūkiams penkiose Vokietijos žemėse, iš kurių draudžiama realizuoti produkciją rinkoje.

Remiantis oficialia Vokietijos informacija, tarša dioksinu nustatyta kiaušiniuose, vištų dedeklių mėsoje ir kiaulienoje.

Situaciją Vokietijoje planuojama aptarti ir Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų generalinio direktorato (DG SANCO) Maisto grandinės ir gyvūnų sveikatos nuolatinio komiteto Gyvūnų šėrimo skyriaus posėdyje, 2011 m. sausio 20 – 21 dienomis. Po šio posėdžio Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba planuoja susitikimą su Lietuvoje veikiančiomis pašarų verslo asociacijomis, kurio metu bus pristatytos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos numatytos priemonės dėl valstybinės veterinarinės pašarų kontrolės.

Susijusi informacija:

2011 01 05 VMVT pranešimas spaudai „Vokietijoje paukščių ir kiaulių pašaruose nustatytas dioksinas” (http://vmvt.lt/lt/naujienos/1969/ ).

2011 01 10 VMVT pranešimas spaudai „Dioksino skandalas Vokietijoje – naujausia Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija” (http://vmvt.lt/lt/naujienos/1972/)


Maisto ir vet. tarnyba

TAIP PAT SKAITYKITE